Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Zagraliśmy słaby mecz”. Jastrzębski Węgiel przegrywa w Las Palmas [WIDEO]

Facebook Twitter

Niemiłą niespodziankę sprawili swoim kibicom siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie przegrali wczoraj (11.01) wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów z hiszpańskim Guagas Las Palmas 1:3.

JASTRZEBSKI WEGIEL

Już pierwszy set pokazał, że nie będzie to łatwe spotkanie. Długo toczyła się w nim wyrównana walka ostatecznie w końcówce lepsi byli gospodarze (25:23). W drugim jastrzębianie zaprezentowali się lepiej, wygrali go do 19, ale trzecia partia znów była wyrównana i znów w końcówce do 22-óch zwyciężyli gospodarze. Rozpędzony mistrz Hiszpanii wygrał już łatwo do 15 czwartego seta i całe spotkanie. Przyczyny porażki analizował po meczu przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Rafał Szymura.

Rafał Szymura: Są takie mecze, dzisiaj było widać, że nie weszliśmy w ten mecz dobrze. Nasza gra nie wyglądała też dobrze. Mieliśmy sporo kłopotów. Dzisiaj na „side out” i myślę, że na „wysokiej piłce” daliśmy z siebie wszystko. Takie porażki się zdarzają, że to jest normalne. To jest sport. Brawa dla chłopaków z Las Palmas. My musimy się szybko pozbierać, bo tego grania jeszcze jest dużo przed nami. Najważniejsze, żeby wyciągnąć z tego meczu wnioski i wrócić na kolejny mecz i nie popełniać tych samych błędów co dzisiaj. Na pewno nasilają się te mecze, jest ich dużo, ale nie ma usprawiedliwienia. Dzisiaj nasza gra nie wyglądała dobrze. Tyle. Po prostu słaby mecz zagraliśmy.

Szkoda, że nie wygraliśmy dla naszych kibiców, którzy byli w hali w Las Plamas

– dodaje Rafał Szymura.

Rafał Szymura: Super, że taka atmosfera. Nie spodziewałem się, że w Hiszpanii będzie tyle ludzi. Taka atmosfera super, że nasi kibice przyjechali z nami i staraliśmy się dla nich zagrać jak najlepiej. Nie udało się, ale dziękujemy, że przyjechali. Zawsze są z nami także czy przegrywamy, czy wygrywamy zawsze razem.

Mimo wczorajszej przegranej, pierwszej z tegorocznej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów, Jastrzębski Węgiel nadal jest liderem w tabeli grupy D. Teraz zespół czeka ligowe spotkanie. W niedzielę (14.01) we własnej hali zagrają z PSG Stalą Nysa.

Guaguas Las Palmas – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:23, 19:25, 25:22, 25:15) MVP: Martin Ramos.

Guaguas Las Palmas: Wallyson, De Amo, Vigrass, Ramos, Bruno, Zonca, Larranaga Ledo (libero) oraz Moreno, Finoli

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, M’Baye, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Skruders, Jóźwik, Gladyr, Sedlacek

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj