Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ZDW: Nie mamy pieniędzy na odszkodowanie dla przedsiębiorców

Facebook Twitter

Nie mamy pieniędzy na odszkodowanie dla przedsiębiorców- przyznaje Ryszard Pacer rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. W Radio 90 powracamy do remontu drogi na trasie z Wodzisławia Śląskiego do Jastrzębia-Zdroju. Jak wiecie z naszych wiadomości, jest ona zamknięta na ponad 2-kilometrowym odcinku, wewnątrz którego poprowadzono ruch wahadłowy dla mieszkańców i lokalnego biznesu.

Przedsiębiorcy z Mszany liczą jednak straty, bo przez remont drogi ruch tam zamarł. Nie wykluczają oni walki o odszkodowanie. Z tym jednak będzie problem, bo ZDW nie ma na ten cel pieniędzy:

Radio 90: Czy można występować do ZDW o odszkodowanie?

Występować można, natomiast my nie mamy takich procedur. Na pewno Zarząd Dróg Wojewódzkich nie ma tego w budżecie. Na pewno od nas jako jednostki samorządu województwa śląskiego takich odszkodowań nie ma szans na uzyskanie. To będzie odmowa, natomiast system prawny w Polsce jest cywilizowany i każdy może się domagać. Także droga sądowa pozostaje, natomiast w drodze administracyjnej to jest bardzo wątpliwe- nie ma takich procedur.

Ryszard Pacer rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach dodaje, że zamknięcie drogi na czas remontu było konieczne:

Kwestie technologiczne wymagają zamknięcia. Po prostu w pewnych sytuacjach się nie da i tutaj takie względy też wniknęły.

Radio 90: Pozostaje czekać zatem przedsiębiorcom na zakończenie remontu?

Pozostaje czekać. My dokładamy wszelkich starań, żeby to zrobić jak najszybciej i żeby droga służyła mieszańcom. Zima sprzyja- roboty- to, co można wykonać, się wykonuję. Pamięta Pan, jak długo ten remont był wyczekiwany?

Radio 90: Oczywiście.

Na włosku wisiało finansowanie tego, także my sobie zdajemy z tego sprawę i staramy się te trudności zminimalizować, natomiast one są nieuniknione.

Remont drogi wojewódzkiej na trasie Wodzisław Jastrzębie ma potrwać do końca sierpnia.

Zobacz nasze pozostałe materiały dotyczące tego tematu:

Trasa Wodzisław-Jastrzębie zamknięta. Przedsiębiorcy obawiają się, że splajtują [WIDEO]

Droga w remoncie a przedsiębiorcy liczą straty

Zobacz nasze wideo:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2021