Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany na ulicy Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy

Facebook Twitter

 Od poniedziałku (9.03.) droga ma być zamknięta dla ruchu. To prace związane są z modernizacją kolejnego odcinka ul. Raciborskiej, na którą powiat wodzisławski dostał pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych.

Fot. powiatwodzislawski.pl

Wartość zadania to 5,4 mln zł, z czego połowę sfinansuje Powiat wspólnie z Gminą Gorzyce.

Roboty będą polegały między innymi na przebudowie kanalizacji deszczowej, stabilizacji gruntu oraz wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych drogi. Powstaną również nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma „MARBUD” Zakład Usług Budowlanych Mariusz Ogrodowski z Rybnika.

Z uwagi na technologię robót nie ma możliwości utrzymania ruchu kołowego dla wszystkich jego uczestników. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Poprzeczną w Gorzycach do skrzyżowania z ulicą Wałową w Bełsznicy ruch będzie dozwolony wyłącznie dla autobusów komunikacji publicznej, mieszkańców Gorzyc i Bełsznicy, a także przedsiębiorców, których siedziby mieszczą się w rejonie zamkniętego odcinka drogi.

W związku z tym na trasie Gorzyce – Syrynia – Racibórz od 9 marca planowane jest wyznaczenie objazdu. Poprowadzony będzie drogą krajową nr 78 w Gorzycach, Olzie i Zabełkowie, drogą krajową nr 45 w Zabełkowie, Roszkowie i Krzyżanowicach oraz drogą wojewódzką nr 936 w Krzyżanowicach, Bukowie i Syryni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj