Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Pościg trzech radiowozów za motorowerzystą

Facebook Twitter

W poniedziałek (01.06.) policjanci z Żor zatrzymali w pościgu 23-latka z Żor poruszającego się motorowerem. Okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Fot. zory.slaska.policja.gov.pl/

W poniedziałek (01.06) około godz. 12:00 policyjny patrol zauważył motorowerzystę, który na ul. Kościuszki prejechał podwójną linię ciągłą. Ponadto pojazd miał nieprawidłowo zamontowaną tablicę rejestracyjną. Gdy policjanci chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli, ten zaczął uciekać.

Radiowóz ruszył za motorowerzystą i w asyście dwóch innych patroli zatrzymano kierowcę jednośladu w okolicach skrzyżowania DK81 z Aleją Zjednoczonej Europy. Tam też kierowca, aby uniknąć zatrzymania, wykonał niebezpieczny manewr, przez co jeden z policyjnych radiowozów musiał gwałtownie wyhamować.

W trakcie kontroli okazało się, że żorzanin nie ma uprawnień do kierowania motorowerem, pojazd nie miał drogomierza, ponadto miał uszkodzony reflektor.

23-letni kierowca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa drogowego za niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W trakcie zatrzymania był trzeźwy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj