Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Żory Rogoźna: Dzieci już w murach nowej szkoły [FOTO]

Facebook Twitter

Zakończono rozbudowę szkoły w Rogoźnej. Nowoczesna, a co najważniejsze, funkcjonalna chwalą się inwestycją samorządowcy w Żorach.

Od tego tygodnia (3.02.) uczniowie i nauczyciel zespołu Szkolno-Przedszkolnego mogą korzystać z dobudowanej do placówki części. Nowy budynek składa się z czterech kondygnacji, a jego powierzchnia to ponad 3 tys. m2. W rozbudowanym obiekcie powstało aż jedenaście sal lekcyjnych, sala gimnastyczna wraz z szatniami, toaletami i prysznicami, świetlica, szatnie oraz zaplecze dla nauczycieli. Wielkim atutem nowego budynku jest nowoczesny wygląd oraz przestronne sale lekcyjne, z dużymi, panoramicznymi oknami. Koszt inwestycji poniesiony w całości przez miasto to blisko 12 mln złotych.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy już korzystać z nowego budynku, głównie ze względu na stale zwiększającą się liczbę uczniów. Dotychczas mieliśmy do dyspozycji mniej miejsca, korytarze były wąskie, nie było pokoju nauczycielskiego ani świetlicy. Nowy budynek jest nie tylko piękny, ale również funkcjonalny

– mówi Gabriela Raczyńska, dyrektor ZSP nr 8 w Rogoźnej.

Rozbudowę szkoły w Rogoźnej w całości sfinansowała Gmina Miejska Żory. Koszt całej inwestycji to 11 677 463,47 zł. Choć pierwszy etap inwestycji, której celem jest poprawa infrastruktury edukacyjnej w Rogoźnej już się zakończył, to prace w szkole nadal trwają. Kolejny etapem jest remont starej części budynku, tak by nie odstawała ona standardem od nowej, dobudowanej części. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020