Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

15 ofert złożonych na wykonanie poszczególnych elementów w centrum Nieboczów

Facebook Twitter

Wczoraj (25.04.) w Urzędzie Gminy w Lubomi otwarto koperty z propozycjami cenowymi; wystartowało kilka firm, w różnych układach, bo tak ogłoszony był przetarg: można było zgłosić się do wykonania poszczególnych części centrum, np. boisk sportowych, skate parku, parku linowego, mieszkań komunalnych czy rynku z remizą, ścieżkami rowerowymi i budynkiem sportowym.

Przez kilkanaście dni oferty będą sprawdzane przez urzędników pod względem formalnym, ale jest duża szansa, że tym razem uda się zrealizować całe zadanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to cała inwestycja ma kosztować nieco ponad 23 miliony złotych, w budżecie gminy zabezpieczone są 24 miliony. Centrum Nieboczów budowałyby 3 firmy. Warunek jest jeden: wszystkie wyceny zostały wykonane prawidłowo. A to będzie wiadomo za około dwa tygodnie.

Najwięcej niepokoju budzi różnica w cenie ofert złożonych na budowę rynku z remizą, budynkiem sportowym i ścieżkami rowerowymi – to największe zadanie. Najtańsza propozycja opiewa na kwotę 15 milionów 600 tysięcy złotych; kolejna jest wyższa o prawie 5 milionów. Ostatecznie będzie trzeba zrezygnować z takich elementów jak skate park, wyspa, park linowy. Ale za wcześnie by wydawać wyroki, na razie władze Lubomi trzymają kciuki, by przetarg udało rozstrzygnąć się w całości, zgodnie z planem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024