Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpłatna pomoc w procesie rehabilitacji pacjentów po koronawirusie

Facebook Twitter

Pacjenci, którzy przeszli chorobę COVID-19 i zakończyli leczenie kliniczne, mogą wziąć udział w projekcie z zakresu fizjoterapii oddechowej. To ogólnopolski projekt badawczo-naukowy, mający na celu pomoc w procesie rehabilitacji pacjentów, włączona została rybnickie centrum fizjoterapii.

Fot. rawpixel \ pixabay.com

Jak podkreślają specjaliści:

Wyzdrowienie z zakażenia w wielu przypadkach nie oznacza odzyskania pełnego zdrowia. Część pacjentów może doświadczać pogorszenia wydolności organizmu i wystąpienia objawów, które utrudniają codzienne funkcjonowanie takich jak: gorsza kondycja, utrudnione oddychanie, długotrwałe uczucie zmęczenia.

W ramach projektu prowadzona będzie rehabilitacja oddechowa, której celem będzie zmniejszenie powikłań oraz poprawienie jakości funkcjonowania pacjentów po przebytej chorobie.

Do oceny poprawy oddychania wykorzystana będzie spirometria oraz kwestionariusz pacjenta wykonany przed rozpoczęciem terapii, po 10 dniach oraz po zakończeniu serii zabiegów. Realizacja projektu planowana jest do 30 czerwca 2022 roku.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie oraz chcące uzyskać więcej informacji proszone są o kontakt z partnerem projektu, Specjalistycznym Centrum Fizjoterapii Andrzeja Myśliwca sp. z o.o: telefon: 662 935 505, mail: fizjoterapia.mysliwiec@gmail.com

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj