Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Braki kadrowe w Urzędzie Miasta w Rybniku. „Wstrzymany bieg terminów”

Facebook Twitter

Braki kadrowe w referacie budownictwa w Urzędzie Miasta w Rybniku. Wydział architektury pracuje w osłabionym składzie, bo z pracy odeszły 4 osoby. W referacie budownictwa zostało 6 pracowników, którzy nie zdołają jednak obsłużyć wszystkich spraw.

budżet rybnika

Dlatego od jutra (9.03.) zostaje „wstrzymany bieg terminów”, co oznacza, że sprawy mieszkańców będą realizowane, jednak w przypadku ich przedłużenia, klienci nie będą mogli dochodzić swoich roszczeń związanych z wydłużonym czasem realizacji sprawy. Tak ma być przez miesiąc, do 7 kwietnia.

Referat Budownictwa Wydziału Architektury UM pracuje w osłabionym składzie. Cztery osoby w ostatnich tygodniach odeszły z pracy. Urząd miasta aktualnie szuka dwóch podinspektorów i jednego inspektora do tego referatu. Jedna osoba jest w trakcie zatrudnienia, załatwia niezbędne formalności związane z przyjęciem do pracy. Ogłoszenia o naborze można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej. W tej chwili w referacie pracuje 6 osób, które starają się, by sprawy były realizowane terminowo, jednak aktualna sytuacja spowodowana pandemią może przynieść różne scenariusze.

– informuje Agnieszka Skupień z Urzędu Miasta w Rybniku.

Tzw. „wstrzymanie terminów” dotyczy m.in. postępowań dotyczących:

• udzielania decyzji o pozwoleniu na budowę, i rozbiórkę obiektów budowlanych,
• zmiany lub przeniesienia pozwolenia na budowę lub rozbiórkę,
• zgłoszeń budowy, wykonania robót budowlanych i zmiany sposobu użytkowania obiektów budowlanych,
• wydania zaświadczenia o samodzielności lokali.

* Podstawa prawna: art. 15zzzzzn1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tDz. U. z 2020 r., poz. 1842 ze zm.)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024