Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz Czerwionki-Leszczyn: Nie wyobrażam sobie, jak można dzisiaj zorganizować pracę szkoły

Facebook Twitter

Burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski przyznaje, że nie potrafi sobie wyobrazić na bazie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, jak ma wyglądać nauka w szkole od 1 września w czerwonych strefach.

Chcemy, by uczniowie wrócili do szkół, ale nie wiemy, jak ma wyglądać nauka w takich gminach jak nasza- mówi gospodarz gminy:

Ja chciałbym, żeby to był jakiś rodzaj informacji: dwie, trzy, cztery wersje, które by pokazały, czy to ma być hybrydowe nauczanie, czy to ma być zdalne nauczanie. Jakie środki ostrożności. Wytyczne wczorajsze pana ministra, to było ileś tam uwag dotyczących zachowania ucznia, natomiast proszę zwrócić uwagę na jedną rzecz, że my pierwszego września przyjmujemy uczniów klasy pierwszej i uczniów klasy ósmej. Jeżeli uczniowi klasy ósmej możemy powiedzieć, że ma się zachować zgodnie z panującymi regułami, to on to zrobi. Uczeń klasy pierwszej ma szkołę poznać.

Nie wiemy co mamy przekazać dyrektorom szkół – przyznaje burmistrz Janiszewski:

Chciałbym, żeby dzisiaj przekazać dyrektorom, jak oni mają organizować pracę szkoły. Czy jest jakaś decyzja, jeśli chodzi o zdalne nauczanie. Jeżeli zdalne nauczanie, to czy są programy na tę okoliczność – jeden, dwa. Trzeba by było to w jakiś sposób zunifikować. Jak można dzisiaj na bazie tych informacji, które otrzymujemy z ministerstwa zorganizować pracę szkoły- ja sobie tego nie wyobrażam.

Z burmistrzem Czerwionki-Leszczyn Wiesławem Janiszewskim rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj