Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na Twoją Miejscowość: Czas na jarmark na rynku w Rybniku „Pod świątecznym dachem”

Facebook Twitter

Tegoroczny jarmark ruszy w najbliższą sobotę (3.12). Tym razem na centralnym placu miejskim nie przywitają nas jednak charakterystyczne drewniane domki, ale dwie świątecznie udekorowane hale namiotowe. Trwają przygotowania.

Przygotowania do jarmarku

W halach czekać będą  zimowe „rozgrzewacze” – grzaniec, aromatyczne herbaty czy gorąca czekolada.

– czytamy na stronie Urzędu Miasta w Rybniku.

Namioty, czynne codziennie od 12.00 do 22.00, oferować będą jednak o wiele więcej niż rozgrzewające napoje. Staną się one bowiem areną różnego rodzaju przedsięwzięć. Jak mówił w Radiu 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Budowa świątecznych hali na rynku to eksperyment.

Namiot Tu i Teraz:

 • 1 grudnia – kolędowanie półfinalisty programu The Voice of Kids 5 Dawida Nowaka, początek o 17.00
  koncert świąteczny Pauliny Maciończyk,
  świąteczne sesje zdjęciowe,
  malowanie twarzy dla dzieci,
  świąteczna wata,
  warsztaty dla dzieci,
  dekorowanie ciasteczek
  kolędowanie Joanny Spandel z uczniami,
  kolędowanie rybnickiego zespołu Ślub na cztery strony

Namiot NOC KL:

 • 3 grudnia – Zimowe Silent Disco +18 (Trzy kanały, trzech Dj’s, jedne słuchawki i ty sam decydujesz do czego się bawisz. A jest w czym wybierać! Kanał ZIELONY – świąteczne hity; Kanał NIEBIESKI – 80-90’s; Kanał CZERWONY – komercja, r&b.)
 • 3 grudnia – kraina zmysłów „Zimowe zabawy sensoryczne”, początek o 15.00 (tematem przewodnim będzie zima. Zajęcia dostarczą uczestnikom nie tylko wiele radości, ale również wspomogą pracę dotyku, węchu, wzroku, słuchu czy smaku. Podczas zajęć odbędą się kreatywne gry i zabawy angażując wszystkie nasze zmysły)
 • 4 grudnia – zimowa gra miejska „Zagadkowy szlak Rybnika”, (Udział w grze można wziąc między godziną 13:00 a 14:00, zapraszamy każdego, w każdym wieku. Można wziąć w niej udział samodzielnie, w grupach jak i również całą rodziną. Podczas pokonywania specjalnie przygotowanej trasy po Rybnickim Śródmieściu, uczestnicy mają za zadanie rozwiązać 10 zagadek. Pamiętajcie, gra miejska wymaga uważności!)
  świąteczne rodzinne bajkowanie,
  Gwieździste niebo spektakl uliczny,
  happening Budzenie
  warsztaty tworzenia ozdób drugiego obiegu,
  warsztaty „Głęboki relaks w okresie świątecznym”,
  koncert Piotra Tłustochowicza z zespołem

Wizualizacja hal na rybnickim rynku fot. UM Rybnik

Nie zabraknie dodatkowych atrakcji – nie tylko weekendowych:

6 grudnia – MotoMikołaje

Z okazji Mikołaja, na rybnickim rynku, między 17.00 a 20.00, w ramach VI Rybnickich MotoMikołajek, pojawią się Mikołaje… na motorach.

fot.M.Koczy/ rybnik.eu

9 grudnia – ciężarówka Coca-Coli

9 grudnia do Rybnika przyjedzie ciężarówka Coca-Coli. Wydarzenie trwać będzie od 15.00 do 20.00. W tym czasie mieszkańcy będą mogli posłuchać historii świątecznej muzyki rozrywkowej, skorzystać z atrakcji takich jak: wirtualna przejażdżka saniami Mikołaja w VR Roomie, wykonać zdjęcie z Mikołajem w instagramowej przestrzeni Santa Room (wraz z wydrukiem zdjęcia) czy skorzystać z Fotobudki 360 z możliwością nagrania filmiku. W trakcie zabawy rozdawana będzie Coca-Cola.

10 i 11 grudnia – karuzela wenecka

W weekend 10-11 grudnia na świąteczne spacery po śródmieściu zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. W tych dniach, podziwiając ustrojone świątecznie miasto, będzie można dodatkowo skorzystać z bezpłatnej przejażdżki karuzelą wenecką, dostępną w godz. od 12.00 do 20.00.

mat.prasowe

10 grudnia – jarmark staroci i rękodzieła

Fanów staroci oraz rękodzieła zapraszamy na rybnicki deptak w sobotę, 10 grudnia. Zapraszamy kolekcjonerów, miłośników przedmiotów sztuki i dawnych wyrobów użytkowych, wytwórców regionalnych wyrobów użytkowych i artystycznych, rękodzielników, sprzedawców używanych książek oraz wszystkie osoby zainteresowane sprzedażą lub wymianą własnych rzeczy używanych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024