Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy autobusy ZTZ są dezynfekowane?

Facebook Twitter

Co z dezynfekcją autobusów ZTZ w Rybniku? To iluzja- mówi były kierowca jednego z przewoźników, żaląc się, że brakuje także dla nich środków czystości. Mamy […]

Co z dezynfekcją autobusów ZTZ w Rybniku? To iluzja- mówi były kierowca jednego z przewoźników, żaląc się, że brakuje także dla nich środków czystości. Mamy jeden ręcznik na kilkadziesiąt osób:

Ja jestem kierowcą- także, tych autobusów nawet nie myją, nie mówię o odkażaniu. Powiem jeszcze więcej: w sali telewizyjnej są dozowniki, ale zawsze puste są. Mydła nie ma. Ręcznik jest, na kilkadziesiąt osób jeden. Ja to mówię jako były kierowca, bo akurat odmówiłem pracy.

W Rybniku na zlecenie Zarządu Transportu Zbiorowego jeździ kilku przewoźników. Jeden z nich nie chciał dostosować się do zaleceń- przyznaje Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku:

Znakomita większość z nich zwróciła się do sanepidu o konkretne wskazania- jakim płynem powinny być dezynfekowane autobusy- i to jest realizowane. Osobiście dyrektor ZTZ sprawdzał, jeździł autobusami, kontrolował sytuację. Nie wszędzie jest tak, jakbyśmy tego chcieli. Zwracamy się ponownie o to, żeby potraktować tę sytuację poważnie. Jeżeli chodzi o zaplecza kierowców, ta sytuacja już też się zmienia, będzie to wyglądało inaczej, więc tutaj chciałabym uspokoić, że są przestrzegane jakieś zasady.

Radio 90: Czy autobusy są dezynfekowane, czy dopiero będą?

Są dezynfekowane, natomiast wiemy, że jeden przewoźnik nie do końca stosuje się do naszych zaleceń i tutaj są telefony i kontrole i staramy się wywrzeć presję, żeby tę sytuację zmienić.

Od piątku (13.03.) zlikwidowane będą linie nocne, autobusy ZTZ będą jeździły tak jak w ferie. Zawieszona została dystrybucja biletów przez kierowców. Kierowcy zobowiązani zostali do zatrzymywania się na wszystkich przystankach i otwieranie wszystkich drzwi dla pasażerów.

Najczęściej czytane:

2 tygodnie w domu! Cała rodzina w kwarantannie

Koronawirus w Rybniku. Sytuacja w szpitalu wojewódzkim

Koronawirus: W PGG i JSW mierzą temperaturę

Jak zrobić płyn do dezynfekcji? Sprawdź

Wszystkie informacje o koronawirusie: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj