GKS Jastrzębie przegrał sparing z Hutnikiem w Krakowie: „Pierwsza połowa do zapomnienia”

W drugim tegorocznym sparingu piłkarze GKS-u Jastrzębie schodzili z boiska pokonani. Musieli uznać wyższość Hutnika Kraków, z którym przegrali 1:3.

Jastrzębianie wszystkie bramki stracili w pierwszej części meczu, co ciekawe dwie z nich, po rzutach karnych. W drugiej połowie do bramki Hutnika trafił Daniel Rumin.

Mecz miał dwa oblicza.

– mówił po spotkaniu trener GKS-u, Paweł Ściebura:

W pierwszej połowie dwa bardzo głupie karne, które nie miały prawa się przydarzyć, daliśmy się nadziać też na jedną kontrę i jeden strzał z gry i straciliśmy 3 bramki, natomiast sama nasza gra wyglądał źle. Nie reagowaliśmy tak jak powinniśmy po stracie, dawaliśmy się nadziewać na te kontry i w pierwszej połowie ta reakcja nasza była zła. Natomiast w drugiej połowie Hutnik już nie oddał żadnego strzału i praktycznie żadna kontra nie była zagrożeniem dla nas. Zdobyliśmy jedną bramkę i nie zdołaliśmy odrobić strat, ale już ta druga powoła była o wiele lepsza, można ją ocenić pozytywnie. Pierwsza połowa do zapomnienia.

W meczu wystąpiło dwóch nowych zawodników GKS-u: obrońca Aleksander Komor, który do Jastrzębia przyszedł z Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz wypożyczony z Lecha Poznań, kolejny obrońca Jakub Niewiadomski. Ten ostatni, 18- latek, jak mówi chce się rozwijać być przydatny w zespole:

Zmieniłem klub, myślę, że to jest dla mnie najlepsza opcja na ten moment, już się troszkę zaaklimatyzowałem w zespole i mam nadzieję, że teraz już szybko do przodu (…).

Kolejny mecz sparingowy GKS Jastrzębie rozegra w sobotę (30.10.) a sparingowym naszym rywalem będzie słowacki MSK Żylina.

23 stycznia, Hutnik Kraków – GKS Jastrzębie 3:1 (3:0)

1:0 – Piotr Stawarczyk 6′ (rzut karny)
2:0 – Abdallah Hafez 29′
3:0 – Piotr Stawarczyk 33′ (rzut karny)
3:1 – Daniel Rumin 78′

GKS Jastrzębie (I połowa): Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Mateusz Słodowy, Kryspin Szcześniak, Dawid Witkowski, Lukas Bielak, Jakub Apolinarski, Daniel Feruga, Dariusz Kamiński, Farid Ali, Daniel Szczepan.

GKS Jastrzębie (II połowa): Mikołaj Reclaf – Szymon Zalewski, Aleksander Komor, Mateusz Bondarenko, Jakub Niewiadomski, Tomasz Dzida, Dominik Szczęch, Marek Mróz, Łukasz Zejdler, Kamil Jadach, Daniel Rumin.