GKS Jastrzębie remisuje z Garbarnią

Aż osiem bramek padło w meczu GKS-u Jastrzębie z Garbarnią Kraków. Wyjazdowy mecz jastrzębian zakończył się remisem 4:4 i podziałem punktów.

GKS do przerwy prowadził już 2:0 po golach Daniela Stanclika i Dariusza Kamińskiego, w drugiej odsłonie meczu jastrzębianie dalej mieli przewagę, a po golu Bartosza Borunia było 3:1. Gospodarze zdołali jednak wyrównać. Na 3 minuty przed końcem meczu rzut karny wykorzystał Stanclik i gdy wydawało się, że rozstrzygnął tym samym losy meczu, gospodarze w ostatniej minucie spotkania także wykorzystali „jedenastkę”. Na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Grzegorz Kurdziel chwalił jednak swój zespół.

Grzegorz Kurdziel: Pomimo rezultatu 4:4, pomimo naszego prowadzenia nie mam dzisiaj żadnych absolutnie pretensji do naszych zawodników. Byli świetni. Z pełnym przekonaniem mówię, byli świetni dzisiaj. Jedyną rzeczą, o którą mogę mieć do nich pretensje, to jest brak skuteczności. W wielu momentach byli na prawdę przede wszystkim bardzo dobrze zorganizowani. Brakło tylko wykończenia w wielu sytuacjach, żeby strzelić drugą, trzecią, czwartą, piątą bramkę. Bo to był mecz, gdzie można było strzelić więcej niż 4 bramki. Pokazali chłopaki dzisiaj świetną grę.

Punkt zdobyty w Krakowie dal drużynie GKS-u awans na 5. miejsce w tabeli II ligi. W sobotę (22.10.) jastrzębianie zagrają u siebie z rezerwami Lecha Poznań.