Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gmina Jejkowice liderem rankingu programu ,,Czyste Powietrze” za czwarty kwartał 2021

Facebook Twitter

Gmina Jejkowice liderem rankingu programu ,,Czyste Powietrze" za czwarty kwartał 2021 roku. To właśnie tam, mieszkańcy złożyli najwięcej wniosków do programu w odniesieniu do liczby budynków jednorodzinnych znajdujących się na terenie tej gminy.

Marek Bąk

Sukces tym większy, że punkt programu ,,Czyste Powietrze” w Jejkowicach nie jest prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, ale przez samą gminę. Mówi wójt:

Marek Bąk: Można być liderem nie mając punktu WFOŚ ,,Czystego Powierza”, pokazuje to też, że świadomość ekologiczna naszych mieszkańców jest bardzo duża ale myślę, że też zasługa gminy jest w tym sukcesie, ponieważ gminny punkt konsultacyjny był czynny codziennie w godzinach pracy urzędu i nawet 2 dni popołudniami, żeby mieszkańcy którzy pracują do późnych godzin popołudniowych mogli skorzystać z niego. Myślę, że jest to nasz wspólny sukces, summa summarum wyszło, że jesteśmy liderem na całą Polskę, co bardzo cieszy.

Dodajmy, że najwięcej wniosków do programu Czyste Powietrze złożono w Rybniku. W czwartym kwartale ubiegłego roku było to 806 wniosków. W pierwszej trzydziestce najaktywniejszych gmin aż 25 pochodzi z województwa śląskiego.

Czwarty ranking programu „Czyste Powietrze znajdziesz tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj