Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Górnicy pytają: Co z tym postojowym?

Facebook Twitter

Górnicy pytają, co z tym postojowym? Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej mówią, że postojowe to fikcja, bo trzeba normalnie pracować. Tak jest między innymi w kopalni Rydułtowy Anna, gdzie pracuje większa część załogi.

Od dzisiaj jest postój na kopalniach, a jest to wcale nieprawdą. Pracuję w Rydułtowach. Z mojego oddziału pracuje około 100 ludzi na dobę, a jest wypisanych tylko 8 na postojowym. Z rządu dane brygad o wstrzymaniu wydobycia, żeby zapobiec epidemii to tylko się nazywa postojowe, a kopalnia normalnie pracuje. Nie rozumiem ich logiki, żeby za cenę życia człowieka i żeby się to nie rozprzestrzeniało, oni robi dalej swoje.

PGG nie chce komentować sytuacji i całego zamieszania. Jest komunikat na naszej stronie o zmianie harmonogramu pracy usłyszał Arkadiusz Żabka:

Takiego zamieszania można się było spodziewać. To jeden z wielu telefonów jaki usłyszeliśmy w ostatnich dniach w naszej redakcji. Jak się okazuje, odkręcenie słów wicepremiera Jacka Sasina, który w poniedziałek zapowiedział, że kopalnie będą zamknięte na 3 tygodnie jest bardzo trudne.

Sytuację próbował ratować premier Morawiecki, który w środę odwiedził Katowice i tłumaczył słowa Sasina. Przypomnę, że związki zawodowe uzgodniły we wtorek z Zarządem PGG, że częściowo zostanie wstrzymane wydobycie, obłożenie w kopalniach będzie wynosić od 30 do 60%  załogi, a górnicy mają pracować rotacyjnie. Nie ma więc mowy o 3 tygodniowych wakacjach jak mogli to sobie wyobrażać górnicy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj