Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Groził wysadzeniem bloku w Jastrzębiu. Mężczyzna już za kratkami

Facebook Twitter

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 41-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który w minioną niedzielę postawił na nogi wszystkie służby ratunkowe w mieście. Mężczyzna groził wielokrotnie swojej siostrze pozbawieniem życia. Groził też, że zdetonuje w zajmowanym przez nią budynku mieszkalnym ładunki wybuchowe. Teraz jastrzębianin odpowie za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu oraz groźby wobec siostry.

Niebezpiecznie na drogach

41-letni mieszkaniec Jastrzębia trafił za kratki na okres 3 miesięcy. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy oraz złożony przez śledczych wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania, został przez sąd rozpatrzony pozytywnie. Podejrzany usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych za pomocą wiadomości SMS oraz e-mailowych. Dopuścił się także w stosunku do swojej siostry, kolejnych przestępstw polegających na niestosowaniu się do wyroków sądu, w których zakazano mu kontaktowania się w jakiejkolwiek formie z pokrzywdzoną oraz zbliżania się do niej.

Wobec mężczyzny w tym roku sąd także zastosował środek zapobiegawczy wolnościowy w postaci dozoru w związku z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstw na szkodę poszkodowanej. Jak widać, nie ostudziło to jego zapędów i ponownie łamał prawo. Aby zapobiec realizacji kierowanych do kobiety gróźb, sąd uznał za zasadne zastosować wobec 41-latka izolacyjny środek, jakim jest tymczasowe aresztowanie.

41-latek trafił już do zakładu karnego, spędzi w nim teraz najbliższe 3 miesiące. Sąd wkrótce zdecyduje też o wymiarze kary dla niego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj