Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hałda w Czerwionce-Leszczynach. Jaka nazwa dla trzech stożków?

Facebook Twitter

Skoro są hałdy, to powinny mieć one swoje nazwy - uznał jeden z mieszkańców Czerwionki Leszczyn, który zgłosił się do Urzędu Miasta z pomysłem, by pokopalniane stożki miały swoje imiona.

Hałda w Czerwionce-Leszczynach
fot. przystaneknauka.us.edu.pl

Hałda w Czerwionce-Leszczynach – będzie miała nazwę?

Tak jest na przykład w Rydułtowach, gdzie najwyższa hałda nosi imię Szarlota i nawiązuje do pierwszej nazwy kopalni, którą była właśnie Charlotte. Teraz czas na imiona dla trzech stożków hałd po byłej kopalni Dębieńsko.

To bardzo dobry pomysł

– ocenia Grzegorz Wolnik pełnomocnik do spraw Planowania, Rozwoju i Gospodarki w Urzędzie Miasta i Gminy Czerwionka Leszczyny

Hałda w Czerwionce-Leszczynach powinna mieć nazwę uważa Grzegorz Wolnik

Grzegorz Wolnik: Mamy tutaj po sąsiedzku np. sławną hałdę Szarlota w Rydułtowach, więc czemu Czerwionka nie miałaby mieć swoich nazw? Tym bardziej że mieszkańcy już sami po trochu próbują tę nazwę nadać nieoficjalnie, bo mówi się o Trzech Koronach. Ale bardzo fajny pomysł, żeby te poszczególne stożki nazwać.

Radio 90: To jeden stożek już wiemy – Radio 90, a dwa pozostałe?

Grzegorz Wolnik: To jest pomysł, panie redaktorze, ja myślę, że w tym momencie jeszcze taki duży napis w stylu Hollywood witamy Radio 90. No to jest pomysł, myślę, że się świetnie przebije w jakimś konkursie.

Konkurs i jego zasady ogłosić musi Rada Miasta. Warto pamiętać o tym, że właścicielem hałdy jest Spółka Restrukturyzacji Kopalń.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj