Jastrzębie-Zdrój: Nowe wystawy w Galerii Dzwonków
W Galerii Dzwonków do zobaczenia nie tylko metalowe instrumenty. Oprócz dzwonków w jastrzębskiej placówce znalazł się sprzęt do fotografii analogowej oraz sprzęt audio wraz z płytami.
![](https://radio90.b-cdn.net/files/2022/11/galeria-dzwonkow-1.jpg)
Galeria Dzwonków wzbogaciła się niedawno o dwie nowe sale wystawowe. W pierwsza z nich prezentowany jest sprzęt do fotografii analogowej z lat 60/70., w tym aparaty fotograficzne, sprzęt do wywoływania zdjęć, oraz książki związane z fotografią poszerzającą wiedzę na temat technik i zasad fotografowania.
![](https://radio90.b-cdn.net/files/2022/11/galeria-dzwonkow-2.jpg)
Fot. jastrzebie.pl
Kolejna sala to ekspozycja tzw. „POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI” na której prezentowany jest m.in. sprzęt audio z lat 80/90-tych, płyty winylowe i pocztówki dźwiękowe. A także pamiątki górnicze i hutnicze, porcelana, szkło, kryształy oraz bogato wyposażony śląski byfyj (kredens), jest również kącik poświęcony historii Solidarności w Jastrzębiu-Zdroju.
Galerię można odwiedzać od środy do niedzieli w godzinach od 12:00 do 17:00, wstęp jest wolny.
Zobacz także:
- „Wolontariusz Roku 2022” Subregionu Zachodniego. Czas na zgłaszania do konkursu
- Marszałek Chełstowski: „Mam nadzieję, że parlamentarzyści naprawią ustawę o wynagrodzeniach w szpitalach”
- Masz już swoja tabliczkę? Rybnik przypomina o emaliowanych tabliczkach na domy