Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel wygrał w „jaskini lwa”! Pozostają w walce o tytuł mistrzów Polski [WIDEO]

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pozostają w grze o tytuł. Postawieni pod ścianą jastrzębianie musieli wygrać wczorajsze (11.05.) wyjazdowe spotkanie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, by przedłużyć swoje szanse na obronę mistrzostwa Polski. Tak się też stało. Jastrzębianie pokonali rywali po zaciętym meczu 3:1.

fot.jastrzebskiwegiel.pl

Gospodarze wygrali tylko drugą partię meczu do 20, w pozostałych tryumfowali „pomarańczowi” do 24, 23 i 22. Najlepszym graczem spotkania wybrany został przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Rafał Szymura.

Rafał Szymura

Rafał Szymura: Dobra gra z naszej strony na zagrywce, wola walki też dziś zdecydowała o tym, że końcówki przeważyły na naszą stronę. Dziś był mecz na wysokim poziomie, mógł się podobać wszystkim kibicom. My sami z niego czerpaliśmy dużą przyjemność. Najważniejsze: Po takim ciężkim sezonie, jaki był- było dużo kontuzji i chorób- myślę, że wszyscy pokazali się z dobrej strony. Takie mecze to są takie smaczki, to najlepsza część sezonu… Udało się, zobaczymy co będzie w sobotę. Liczę na dobre spotkanie.

Co mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla, Łukasz Wiśniewski?

Łukasz Wiśniewski: W pierwszych dwóch spotkaniach byliśmy blisko, szczególnie w tym drugim (…), dziś stojąc na krawędzi powiedzieliśmy sobie, że nie mamy nic do stracenia, wiemy co mamy grać (…). Karty są w grze, jeżeli tylko będziemy kontynuowali nasza dobrą grę, jesteśmy w stanie z nimi wygrać.

Łukasz Wiśniewski

Czwarty mecz obu drużyn w najbliższą sobotę (14.05.) w hali w Jastrzębiu. Jak na razie w rywalizacja ZAKSA prowadzi 2:1. Gra przypomnijmy toczy się do trzech wygranych spotkań.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3 (24:26, 25:20, 23:25, 22:25).

MVP: Rafał Szymura.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Janusz, Huber, Smith, Śliwka, Semeniuk, Shoji (libero) oraz Żaliński, Rejno

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Boyer, Tervaportti, Szymura

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022