Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jędrośka: „Pomyliłem się, dotacje na wymianę kotłów można łączyć”

Facebook Twitter

''Źle powiedziałem, dotacje można łączyć'' – mówi Radiu 90 Krzysztof Jędrośka, sekretarz miasta Rydułtowy. Powracamy do tematu dotacji na piece. Przypomnijmy, spora grupa mieszkańców Rydułtów wczoraj (04.01.) od rana składała w magistracie wnioski. Pierwsze osoby ustawiły się w kolejce już w niedzielę po południu.

Po emisji materiału nasz słuchacz napisał do redakcji e-mail. Jak czytamy, w nim:

Zastanawiające, że urzędnik nie zna zapisów regulaminu, ponieważ w § 4. w punkcie 5 i 7 jest mowa o możliwości finansowania z innych źródeł.

Dzisiaj Krzysztof Jędrośka, sekretarz miasta przyznaje:

Pomyliłem programy.

Źle powiedziałem, ja wczoraj rzeczywiście powiedziałem nie tak. Chodziło mi o ”Czysty prąd Taurona, a pomyliłem to z ”Czystym powietrzem”.

Radio 90: Czyli można łączyć i ”Czyste powietrze” i dotacje z urzędu?

Tak.

Zobacz jak wyglądała kolejka przed urzędem:

Rzeczywiście, rydułtowski regulamin przyznawania dotacji umożliwia łączenie gminnego dofinansowania z innymi źródłami. Umożliwia to także rządowy program.

Marzenna Kapek, kierownik zespołu do spraw „Czystego Powietrza” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznaje, że do 30 kwietnia 2020 nie można było wnioskować o wsparcie i do gminy i do WFOŚiGW na ten sam zakres prac. Jednak obecne przepisy umożliwiają łączenie funduszy.

Jeżeli umowa była zawarta na przykład z gminą z jakiegoś programu gminnego do 30 kwietnia 2020 roku, to wnioskodawca otrzyma wsparcie w postaci dofinansowania z tego gminnego programu. U nas wniosek może złożyć na przykład na termomodernizację. Jeżeli umowa z gminą zawarta została po 30 kwietnia, obrazując, że źródło ciepła np. kosztuje 10 tysięcy, gmina wsparła wnioskodawcę w kwocie 6 tysięcy, to u nas może realizować jeszcze tą inwestycje, może dostać jeszcze dofinansowanie, uzupełnienie do 100% tej inwestycji również na kocioł. Czyli graniczną datą jest 30 kwietnia 2020 roku.

Wczoraj (04.01.), w pierwszym dniu składania wniosków o dotację na wymianę palenisk w rydułtowskim urzędzie miasta złożono ponad 200 podań. Do tematu powrócimy także w Eko patrolu Radia 90 w najbliższą sobotę po godzinie siódmej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj