Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JW lepszy od Vervy. Siatkarze z Jastrzębia wygrali pierwszy mecz półfinałów PlusLigi

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali pierwszy mecz półfinałów PlusLigi z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. W sobotę (03.04.) we własnej hali pokonali rywala 3:2.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Mecz był zacięty a zespoły na przemian wygrywały sety, w decydującej piątej partii jastrzębianie zwyciężyli 15:12 i to oni prowadzą w rywalizacji o finał 1:0.

Nasza gra nie była idealna, a w play-offach liczy się wygrana

– mówił niemiecki rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, Lukas Kampa.

Lukas Kampa: Najważniejsze jest, że wygraliśmy. Reszta się nie liczy w play-offach. Twardy mecz, jak zawsze z Warszawą, nie wiem  ile meczy kończymy już po tie-breaku z Warszawą. Ale jest w porządku, graliśmy kosmicznie. Pierwszy krok zrobiliśmy ale jesteśmy jeszcze daleko do finału. Będzie jeszcze ciężko, bo prezentu dla nas nie mają.

Zespół z Warszawy to trudny przeciwnik, ważne, że wygraliśmy

– dodaje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal.

Tomasz Fornal: No nie było łatwo. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, jedna i druga drużyna opiera swoją siłę na serwisie. Dzisiaj były troszkę przestoje z tym i punkty były  zdobywanie serią. Troszkę ta gra falowała. Najważniejsze jest zwycięstwo i podejdziemy do tego drugiego meczu może z troszkę chłodniejszą głową, ale chcemy to zamknąć w dwóch spotkaniach.

Wygraliśmy aż jeden mecz i tylko jeden mecz

– dodaje środkowy jastrzębskiego zespołu, Łukasz Wiśniewski.

Łukasz Wiśniewski: Tutaj nikt nie wybiega w za bardzo przyszłość. Widzieliśmy w półfinale Warszawy z Gdańskiem, że to wszystko nie kończy się w dwóch meczach. My będziemy twardo stąpać po ziemi. Zrobimy wszystko, żeby skończyć tę rywalizację tak samo, jak z Zawierciem w dwóch meczach. Natomiast nikt tutaj deklaracji nie złoży, że wygramy. My natomiast zrobimy wszystko ku temu.

Drugi mecz drużyny rozegrają w środę (07.04.) w Warszawie. Przypomnijmy, że drużyna, która wygra dwa spotkania, awansuje do finału.

Jastrzębski Węgiel – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:2 (25:20, 23:25, 25:23, 22:25, 15:12)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Louati, Bucki, Kosok

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Król, Trynidad De Haro, Nowakowski, Wrona, Kwolek, Grobelny, Wojtaszek (libero) oraz Superlak, Kozłowski, Szalpuk

MVP: Jurij Gladyr.

Stan rywalizacji w półfinale play-off (do dwóch wygranych): 1-0 dla JW.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj