Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne laury dla jastrzębskiej szkoły muzycznej. Znowu została doceniona

Facebook Twitter

Obiekt jest nowoczesny i okazały, nikogo nie dziwi, że zbiera laury w różnych konkursach. Mowa o sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Kolejne wyróżnienie otrzymali architekci, którzy zaprojektowali rozbudowę budynku. Pierwszą była Nagroda Architektoniczna, teraz Aleksander Bednarski i Mariusz Komraus otrzymali prestiżową Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich.

W uzasadnieniu jury konkursu możemy przeczytać: „Pragmatyzm i umiar w użyciu środków wyrazu przyniósł pożądany efekt redukcji skali, uzasadniony w zastanym krajobrazie. Białe wnętrza kontrastują z ciemną salą koncertową, w której klasyczne rozwiązania przybrały świeże oblicze, odpowiednie dla muzycznych wydarzeń. Szkoła i miasto otrzymały ważną przestrzeń publiczną, z której korzystać będą zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy. Obiekt stanowi właściwy przykład inwestycji ze środków publicznych”.

Dodajmy, że do konkursu zgłoszonych zostało 61 obiektów. Wyróżnionych zostało 17 realizacji w siedmiu kategoriach, wśród nich właśnie sala koncertowa przy Państwowej Szkole Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024