Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne ostrzeżenie przed oszustwami metodą „na Blika”. W jaki sposób działają złodzieje?

Facebook Twitter

Tym razem raciborska policja informuje o kolejnych zawiadomieniach o próbach oszustwa w naszym regionie. Oszuści włamując się na konta portali społecznościowych podszywają się pod członka rodziny bądź znajomego, prosząc o szybką pożyczkę poprzez udostępnienie kodu Blik. Za policją apelujemy o ostrożność!

fot.pixabay.com

Przypominamy, oszuści działający metodą „na Blika” włamują się na konta społecznościowe przypadkowych osób. Następnie podszywając się pod właściciela konta rozsyłają do jego znajomych wiadomość z prośbą o szybką pożyczkę niewielkiej kwoty poprzez udostępnienie kodu BLIK. Jednocześnie zapewniają, że szybko oddadzą pieniądze. Preteksty wyłudzenia pieniędzy są różne m.in. brak pieniędzy na jedzenie, opłaty rachunków, konieczność zakupu drogich leków, czy też możliwość zrobienia okazjonalnego zakupu.

Apelujemy o ostrożność!

Nie udostępniajmy nikomu kodów BLIK. Jeżeli ktoś poprosi o pożyczkę poprzez portal społecznościowy należy upewnić się czy nie jest to próba oszustwa. Zalecamy kontakt osobisty lub telefoniczny ze znajomym, aby ustalić czy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. W takich sytuacjach, nigdy nie działaj pochopnie i stosuj zasadę ograniczonego zaufania.

– piszą policjanci z Raciborza na swej stronie internetowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj