Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: ”Dyrektor WSS nr 3 w Rybniku zapewniła mnie, że pediatria pozostanie w szpitalu”

Facebook Twitter

''Pediatria w rybnickim szpitalu pozostanie, nie będzie przeniesiona do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju, zmniejszona zostanie jednak ilość łóżek'' - przyznaje w rozmowie z Radiem 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

O takiej możliwości mówił jeden z rybnickich radnych podczas poniedziałkowej Komisji Zdrowia. We wtorek prezydent Rybnika Piotr Kuczera spotkał z Ewą Ficą, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku:

Radio 90: Czy faktycznie potwierdza pan informację, że pediatria jest w Rybniku zagrożona?

Piotr Kuczera: Zapytałem wprost o zamiar likwidacji pediatrii, zostałem zapewniony, że takich planów nie ma. W ramach racjonalizacji ilości łóżek- tu jakieś działania będą podejmowane, ale absolutnie nie możemy mówić o likwidacji pediatrii w Rybniku. Uzyskałem w mojej opinii bardzo jasną deklarację pani dyrektor, że pediatria zostaje w Rybniku.

Radio 90: Ale będzie zmniejszona ilość łóżek, tak?

Piotr Kuczera: Mówiono mniej więcej o 40-50%, ale mówiono też o obłożeniu tego stanu szpitalnego, pani dyrektor wyraziła chęć spotkania się z radnymi i będziemy rozmawiać dalej o sytuacji szpitala również w kontekście audytu, który tam się odbywa.

Przypomnijmy, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybnika trwa konflikt pomiędzy lekarzami, a dyrekcją lecznicy. 45 specjalistów grozi odejściem ze szpitala po zmianie warunków płacy i pracy. Może to oznaczać paraliż niektórych oddziałów. Głos w sprawie zabrała zaniepokojona Rada Miasta Rybnika, która skierowała w tej sprawie apel do marszałka województwa śląskiego, ministra zdrowia i parlamentarzystów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj