Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Andersa 17 w Rybniku już nie marzną

Facebook Twitter

Za oknami siarczysty mróz a mieszkańcy kamienicy przy ulicy Andersa 17 w Rybniku marzną. Niedawno zamontowano tam piec gazowy, który dzisiaj rano uległ awarii. Do tej pory nie została ona usunięta i w mieszkaniach jest zimno.

fot.ri/pixabay.com

Zadzwoniła do nas jedna z lokatorek domu, Agata:

W nocy zepsuł się kocioł gazowy, który ma ogrzewać całą kamienicę. Było to zgłaszane do ZGM-u, który się zajmuje tą kamienicą. Dzieci wróciły z przedszkola, ze szkoły, grzejników elektrycznych, które miały zostać dowiezione, do tego momentu nie ma. Całe rodziny tam marzną. Było obiecane, że przyjedzie serwisant, ale nie ma. Jeden wielki czeski film. W nocy znowu są zapowiadane duże mrozy.

Jak dowiedziało się Radio 90, awaria leży po stronie gazowni, została zgłoszona przez ZGM. Kiedy zostanie usunięta nie wiadomo. Agnieszka Skupień rzecznik prasowy urzędu miasta w Rybniku twierdzi, że nikt w ZGM-ie nie zgłaszał zapotrzebowania na grzejniki. Co najważniejsze w sprawie, deklaruje, że miasto pomoże mieszkańcom kamienicy przy Andersa 17:

Agnieszka Skupień: Z informacje, które udało mi się uzyskać, Polska Spółka Gazownictwa boryka się z wieloma problemami na terenie miasta i nie tylko, stąd nie jest w stanie usuwać awarii szybko i na bieżąco. Mieszkańców, którzy korzystają z budynków Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, informujemy po raz kolejny, że najlepiej najpierw zgłosić się do ZGM-u, jeżeli mają Państwo zapotrzebowanie dotyczące dodatkowych źródeł ogrzewania, a potem ewentualnie zgłaszać się do mediów. Będziemy się starali tej sytuacji zaradzić, natomiast na bieżąco nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, jak uda nam się zabezpieczyć tych mieszkańców. Zrobimy wszystko, co j est możliwe, by było im ciepło.

Już po godzinie 17.00 zadzwonił do naszej redakcji przedstawieciel rybnickiego ZGM-u z informacją, że awaria została usunięta, posłuchajcie:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023