Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Multirecydywista już zatrzymany

Facebook Twitter

Do aresztu trafił za napad na 70-latka, ale na swoim koncie ma też inne przestępstwa. 39-latek w Żorach zaatakował starszego od siebie mężczyznę. Był bardzo agresywny. Przyparł o poręczy schodów, bił pięścią po twarzy, po czym ukradł z kieszeni 100 złotych i uciekł. Przestępcę namierzyli i zatrzymali kryminalni. Choć nie przyznawał się do winy, dowody pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów.

Do zdarzenia doszło na ulicy Piaskowej w Żorach, gdzie 39-latek zaatakował starszego mężczyznę. Sprawca znienacka przyparł go do poręczy, a potem uderzał pięścią po twarzy. Obezwładnił swoją ofiar, z kieszeni koszuli wyjął mu 100 złotych i wybiegł z budynku.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci, szybko ustalili, że sprawcą jest dobrze im znany 39-letni mężczyzna bez stałego miejsca pobytu. Mimo to udało się go szybko zatrzymać. 39-latek początkowo nie przyznawał się do popełnienia rozboju i zaprzeczał, aby w tym dniu był na ulicy Piaskowej. Szybko jednak zmienił zdanie, gdy dowiedział się, że kryminalni zdążyli już zgromadzić materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyźnie przedstawiono zarzut rozboju, którego dopuścił się w warunkach recydywy.

Wczoraj (9.08.) sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 39-latka. Grozi mu teraz nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się liczyć też z tym, że na wymiar ostatecznej kary wpłynie jego przeszłość kryminalna i fakt, iż kilka miesięcy temu opuścił więzienną celę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023