Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nabór wniosków na prace przy zabytkach w powiecie raciborskim

Facebook Twitter

Do końca sierpnia, trwa przyjmowanie wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków. O dotacje mogą się starać ich właściciele lub zarządcy.

O dotację mogą starać się właściciele lub zarządcy obiektów zabytkowych położonych w powiecie raciborskim, w tym także przedsiębiorcy, którzy posiadają tytuł prawny do obiektu wpisanego do rejestru zabytków z zachowaniem zasad udzielania pomocy de minimis [(§ 10 Uchwały Nr XXIX/234/2021 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 25 maja 2021 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków (Dz. Urz. Woj. Śl. z 2021 r., poz. 3930)].

– podają urzędnicy Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Szczegółowe informacje, w tym wzór wniosku znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Raciborskiego.

Od 2009 roku powiat raciborski udzielił 13 dotacji na dofinansowanie prac przy zabytkach w powiecie, na łączną kwotę 325 000 zł. Potrzeb jest o wiele więcej, bo jak wiemy z naszego cyklu „Pomysł na weekend” na radio90.pl, w powiecie raciborskim  jest szczególnie dużo pałaców i zamków, które czekają na nowe życie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj