Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe stawki za śmieci w Rybniku już są, a co jeśli ktoś zapłacił za cały rok z góry?

Facebook Twitter

Od października są nowe stawki za śmieci w Rybniku. Opłaty obniżono do 8 złotych za osobę. Co jednak, jeśli mieszkaniec uiścił opłatę już dawno i teraz chce zwrotu nadpłaty? Co musi zrobić?

stawki za śmieci w Rybniku
Fot. Pixabay

Od października do końca roku obowiązują nowe stawki za śmieci w Rybniku. Decyzją radnych to 8 złotych miesięcznie. Jak słyszymy, to zasługa samych rybniczan, którzy lepiej segregują odpady. Wszyscy się cieszą, ale jest jeden problem. Dotyczy on osób, które za wywóz odpadów zapłaciły za rok z góry. Chcąc otrzymać muszą napisać wniosek do Urzędu Miasta – mówi Katarzyna Lendzioszek kierownik referatu Gospodarki Komunalnej w rybnickim magistracie:

Katarzyna Lendzioszek: Na koncie powstała nadpłata, w celu uzyskania jej zwrotu konieczne jest złożenie wniosku do urzędu. Na naszej stronie internetowej rybnik.eu ten wniosek jest do pobrania, tam też są przedstawione wszystkie dane, jakie ten wniosek ma zawierać.

Stawki za śmieci w Rybniku po nowemu. Jak odzyskać pieniądze?

Czy można było inaczej sprawę nadwyżki rozwiązać ? Arkadiusz Żabka pytał o to Janusza Kopera zastępcę prezydenta Rybnika:

Janusz Koper: Tak to jest jest, ewentualnie zostanie rozliczone w kolejnym okresie. Tak to niestety bywa, przy opłatach tzw. podatkowych, bo taką opłatą jest opłata za śmieci.  System ma się zamknąć wynikiem zerowym, czyli my zakładamy pewne ilości śmieci, które mamy przyjąć, ile nas to będzie kosztowało i jeżeli tych śmieci jest więcej, mamy więcej dochodu, a mniej kosztów, to mamy nadwyżkę. W związku z powyższym dzielimy się tą nadwyżką z mieszkańcami.

Radio 90: Przychodzą mieszkańcy z tymi wnioskami?

Janusz Koper: Myślę, że większość mieszkańców po te pieniążki przyjdzie.

Ile można otrzymać zwrotu ? 25 złotych za miesiąc, czyli 75 złotych za jeden kwartał, na jedną osobę. Wszystko o stawkach, opłatach za śmieci znajdziesz TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024