Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piknik w Kurorcie już w najbliższą niedzielę (28.05.)

Facebook Twitter

Odkryj magię lat dwudziestych i trzydziestych w Jastrzębiu-Zdroju! Już w niedzielę (28.05.) po Parku Zdrojowym znów będę przechadzać się kuracjusze. Piknik w Kurorcie wystartuje o 15.00.

Piknik w Kurorcie

Zapowiada Rafał Jabłoński, dyrektor Łaźni Moszczenica:

Rafał Jabłoński: Stroje z tamtej epoki, muzyka z tamtej epoki, a także wystawy rowerów, pojazdów, samochodów, pokaz mody. Oprócz tego zapraszamy na degustacje lokalnych produktów jastrzębskich i degustacje innych potraw. Zapraszamy również dzieci na atrakcje przygotowane dla nich w Strefie Malucha. I to wszystko w Parku Miejskim.

Do tego niezwykłe pokazy cyrkowe oraz prawdziwa perełka, czyli karuzela wiedeńska z 1899 roku: bogato zdobiona złotymi ornamentami i obrazami. Warto wrócić wspomnieniami do tamtych lat:

Rafał Jabłoński: To był taki czas świetności uzdrowiska jastrzębskiego i tutaj przyjeżdżali kuracjusze nie tylko z Polski, ale także z Europy. I to było jedno z lepszych uzdrowisk, nie tylko w Polsce, w Europie. I na pewno jest to miejsce dla miasta szczególne, wyjątkowe, a dla ludzi z zewnątrz Park Zdrojowy coraz bardziej kojarzy się z miastem Jastrzębie-Zdrój.

Na kilka godzin każdy, kto odwiedzi Park Zdrojowy w niedzielę (28.05.) będzie mógł przenieść się w przeszłość, by spojrzeć na to miejsce jako na Perłę Uzdrowisk Śląskich. Mile widziane stroje z lat 20, 30!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023