Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Podhalańska w Golejowie już bez błędu

Facebook Twitter

Ulica Podhalańska w Rybniku Golejowie w końcu bezbłędnie na mapach Google. O problemie mieszkańców tej drogi mówiliśmy kilka miesięcy temu w Radiu 90, brak jednej literki w nazwie ulicy powodował, że wiele osób jechało 30 kilometrów dalej na Podhalańską, ale w Jastrzębiu-Zdroju.

Dzięki interwencji naszego słuchacza Radka rozwiązany został problem, z którym od wielu miesięcy borykali się mieszkańcy. Radek Sładkowski jest lokalnym przewodnikiem Google i wprowadził zmiany do systemu. W ciągu jednego dnia błąd został naprawiony:

Wiem, że mieszkańcy Golejowa mieli dużo problemów z tym, bo powiedzmy, jakieś firmy remontowe do nich nie trafiały, mieli problem z dojazdem na tę ulicę Podhalańską. Kwestią była poprawa tak naprawdę jednej literki w nazwie tej ulicy. Zrobiłem to.

Radio 90: Co to znaczy: zrobiłem to.

Zgłosiłem to do Google. W zasadzie już po jednym dniu od momentu dokonania tego zgłoszenia zmiana została wprowadzona. W momencie, gdy ten temat był poruszany, powiedzmy, nie było to tak proste do zrobienia, bo niedawno przy okazji tego, że mapy Google mają 15 lat, zostały wprowadzone trochę szersze możliwości edycji tego i teraz jest prostsze zgłoszenie błędu nazwy ulicy, niż to było wcześniej. Teraz Google tak jakby ułatwił zadanie ludziom i jest to dużo prostsze. Lubię pomagać ludziom i się udzielam, dodaję nowe obiekty do map Google, uaktualniam informacje. Tak jakby dzielę się informacją, dając informacje innym, żeby ludziom było prościej.

 

Dodajmy, że Radek Sładkowski mieszka w Rybniku-Kamieniu, a rozmawiał z nim Arkadiusz Żabka. Zobacz film z naszej interwencji w dzielnicy Golejów w Rybniku:

Czytaj więcej:

Podobny temat:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj