Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjanci z Raciborza pożegnali swojego szefa. Łukasz Krebs na emeryturze

Facebook Twitter

Policjanci z Raciborza pożegnali swojego dotychczasowego szefa. Łukasz Krebs odszedł na emeryturę. Jak mówił podczas uroczystości lata, które spędził w raciborskiej komendzie należały do najlepszych w jego karierze. Kierował policją w Raciborzu od 2015 roku.

Fot. raciborz.policja.gov.pl

Przypomnijmy, że już w grudniu obowiązki komendanta Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu powierzono 38-letniemu nadkomisarzowi Markowi Ryszce. Ostatnio był zastępcą w komendzie w Wodzisławiu Śląskim, wcześniej kierował komisariatem w Kuźni Raciborskiej.

Słowa podziękowania komendantowi Krebsowi za lata służby w garnizonie raciborskim złożył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu nadkomisarz Jarosław Gorzawski. Również ciepłe słowa dla szefa raciborskiej komendy za lata wspaniałej współpracy skierował Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda, Prokurator Rejonowy w Raciborzu Mariusz Klekotka oraz w imieniu włodarzy gmin, Wójt Gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki. Podczas uroczystości komendant pożegnał się ze sztandarem jednostki. W czasie uroczystej zbiórki odchodzący w stan spoczynku komendant odebrał Brązowy Medal za zasługi dla Pożarnictwa, który został wręczony przez Członka Prezydium Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej druha Stefana Kaptur i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu brygadiera Jarosława Ceglarka.

Inspektor Łukasz Krebs służbę w Policji rozpoczął 1 czerwca 1992 roku. Przez kolejne lata zajmował szereg stanowisk wykonawczych i kierowniczych w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz w Żorach. W listopadzie 2015 r. inspektor Łukasz Krebs został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu. Stanowisko to piastował do 7 stycznia 2022 roku.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj