Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pościg w Żorach. Bus taranował radiowozy. Policja użyła broni [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Powracamy do naszej wczorajszej (2.01.) informacji o pościgu w Żorach. Szybka reakcja oraz determinacja pszczyńskich policjantów pozwoliła zatrzymać po pościgu sprawców kradzieży paliwa ze stacji benzynowej. Jak się okazało, jeden z zatrzymanych mężczyzn posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jakby tego było mało, miał przy sobie narkotyki.

pościg w żorach
fot. KPP Pszczyna

Pościg w Żorach – zatrzymano 4 osoby

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Żorach. Z otrzymanych informacji wynikało, że sprawcy odjechali w kierunku powiatu pszczyńskiego i poruszali się volkswagenem transporterem. W pewnym momencie mundurowi patrolując miejscowość Suszec zauważyli samochód, którego dotyczyło zgłoszenie i podjęli interwencję. Kierujący jednak nie zamierzał się zatrzymać, zaczął uciekać. Stróże prawa podjęli pościg, który prowadził przez obwodnicę aż na drogi krajowej nr 1 w kierunku Tychów. Do akcji cały czas dołączały się kolejne patrole.

Kierujący volkswagenem jechał zuchwale i bardzo niebezpiecznie – znacznie przekraczał prędkość, która momentami osiągała blisko 170 km/h, powodował kolizje drogowe, a także wyprzedzał pojazdy z prawej strony. Kilkakrotnie zajeżdżał radiowozom drogę, usiłując zepchnąć policjantów z drogi.

Pościg w Żorach

Ponieważ kierowca stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu i wciąż nie reagował na sygnały, policjanci zdecydowali się na wykorzystanie broni służbowej. W pewnym momencie kierowca volkswagena chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego pojazdu, zdecydował się na manewr wyprzedzania z prawej strony i wypadł z drogi kończąc swoją szaleńczą ucieczkę w rowie.

Pościg w Żorach – uszkodzone zostały radiowozy

W ściganym pojeździe znajdowały się 4 osoby: dwie kobiety w wieku 19 i 21 lat oraz 2 mężczyzn w wieku 19 i 28 lat, wszyscy byli trzeźwi. Na ten moment wiadomo, że jeden z mężczyzn ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto mundurowi znaleźli w samochodzie susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana. Wszystkie 4 osoby zostały zatrzymane.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024