Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiatowy Rajd Rowerowy rusza w niedzielę. Będą utrudnienia na drogach. Gdzie? Sprawdź!

Facebook Twitter

To będzie grupa kilkuset cyklistów, będą więc też niewielkie utrudnienia na drogach. W niedzielę Powiatowy Rajd Rowerowy przejedzie ulicami regionu. Gdzie można zobaczyć peleton i gdzie można się natknąć na chwilowo zamkniętą drogę? Sprawdźcie!

Powiatowy Rajd Rowerowy

Powiatowy Rajd Rowerowy – wielka impreza dla mieszkańców całego regionu już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia. Wydarzenie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. odbędzie się już po raz dwudziesty trzeci. Peleton będzie można spotkać na drogach naszego regionu pomiędzy godziną 11:00 a 14.30, a na ten moment na liści uczestników jest już około 700 nazwisk!

Cykliści będę mieli do pokonania ok. 31 km. Trasa prowadzić będzie z Wodzisławia Śląskiego w stronę Turzy Śląskiej, Gorzyc, Bełsznicy. Dalej rowerzyści przejadą przez Odrę, Buglowiec, Syrynię, Zawadę i do Pszowa. W Pszowie, na terenie Placu Jordanowskiego, o godzinie 14:00, rozpocznie się Festyn Rowerowy. W ramach festynu odbędą się konkurencje sportowe z nagrodami, animacje dla dzieci, występy artystyczne i koncerty muzyczne. O godzinie 15:15 wystąpi Duet Pyjter i Verka, o godzinie 16:30 Duet Karo, o 18:00 swój występ rozpocznie zespół FLAME.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu

Peleton wyruszy o 11:00 ze stadionu przy ul. Bogmuińskiej 8 w Wodzisławiu Śl. (MOSiR Centrum). Na czele grupy rowerzystów przez cały czas znajdować się będzie koordynator rajdu, który kontrolować będzie prędkość i kierunek jazdy całej kolumny uczestników. Planowy przyjazd na metę spodziewany jest ok. godz. 14:30. Na miejscu uczestnicy będą mogli wziąć udział w Pikniku Rowerowym.

W związku z imprezą w niedzielę, 27 sierpnia, na niektórych drogach powiatu wodzisławskiego kierowcy samochodów mogą się spodziewać chwilowych utrudnień w ruchu spowodowanych przejazdem peletonu, a także zwiększonej liczby rowerzystów dojeżdżających na miejsce startu oraz powracających z mety.

Na terenie Wodzisławia Śląskiego trasa Rajdu przebiegać będzie ulicami: Bogumińską, Poprzeczną, Starowiejską, Polną, Tęczową,Korfantego, Bogumińską;

W Turzy Śl. ulicami: Korfantego, Bugumińską;

W Gorzycach ulicami: Polą, Leśną, Kopernika, Kościelną, Ogrodową, Św. Walenty, Bogumińską, Zamkową, Raciborską, Wałową, Stawową, Nową, Rogowską, Polną;

W Lubomi ulicami: Bukowską, Szybową;

W Pszowie ulicami: Hożą, Paderewskiego, Pszowską.

Warto wybrać się na trasę przejazdu cyklistów i kibicować rowerzystom! A po południu, wszystkich mieszkańców regionu zapraszamy na Rowerowy Piknik w Pszowie.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj