Puchar Polski: To były derby pełne emocji. ROW Rybnik pokonał Odrę Wodzisław 2:1

Wczoraj (13.10.) na stadionie w Rybniku rozegrano półfinałowe spotkanie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik. Miejscowy ROW po zaciętym meczu pokonał 2:1 Odrę Wodzisław i awansował do finału.

W pierwszej połowie Odra szybko zdobyła prowadzenie po golu Jana Borka. ROW dążył do wyrównania, jego piłkarze długo nie mogli zdobyć bramki, trafiali w poprzeczkę czy słupek. Dopiero na 5 minut przed końcem wyrównali po strzale Andrzeja Malika. 5 minut później wynik ustalił Konrad Warmiński:

Konrad Warmiński: Bardzo zacięte derby. Pierwsza połowa była trochę cięższa. (…) Bramka wpadła, musimy się cieszyć. Jak każdy mecz będziemy grali tak jak dzisiaj, to punkty będą same wpadać.

Konrad Warmiński

Ze zwycięstwa i postawy zespołu cieszył się kapitan ROW-u:

Jan Janik: Muszę pochwalić całą drużynę, bo od pierwszej minuty było widać dużą determinację. Moim zdaniem od samego początku byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, mimo to do przerwy przegrywaliśmy 1:0. Szacunek dla chłopaków, potrafimy się podnieść. Mieliśmy pecha, ale walczyliśmy. Zasłużenie dzisiaj wygraliśmy. Dedykujemy to zwycięstwo naszym kibicom! (…)

Jan Janik

ROW wygrał zasłużenie, mówił po meczu trener Odry:

Mieczysław Jakubowski: Założenia były inne, to my mieliśmy grać tak jak ROW. My mieliśmy być w posiadaniu piłki. (…) Zasłużone zwycięstwo. Może zbyt dużo myśli wysokich, a jednak ROW pokazał, że ambicją i konkretnym, nawet prostym graniem można zdobyć dobry wynik. Gratuluję zespołowi, powodzenia w finale!

Mieczysław Jakubowski

W finale Pucharu Polski Podokręgu Rybnik zespół z Rybnika zagra z Decorem Bełk, który pokonał w drugim półfinałowym meczu Fortecę Świerklany 2:0.