Remis jak porażka w drużynie ROW-u Rybnik

Piłkarze ROW-u Rybnik znów nie sięgnęli po komplet punktów. W sobotnim (29.08.) meczu zremisowali z Gwarkiem Tarnowskie Góry 2:2, chociaż po 12 minutach spotkania prowadzili już 2:0. Gole zdobyli Jakub Kuczera i Marcin Wodecki.

Kolejnych stwarzanych sytuacji rybniczanie jednak nie wykorzystywali. Goście, dla których był to dopiero drugi mecz w sezonie, ponieważ pauzowali z powodu wykrycia koronawirusa w drużynie, zaczęli lepiej grać w drugiej połowie. Pod koniec meczu zdobyli pierwszego gola, a w doliczonym czasie gry wykorzystali rzut karny i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Załamany po meczu był pomocnik ROW-u, Marcin Wodecki:

To jest śmiechu warte, jestem tak wkurzony… jak można sobie w pięć minut dać dwie bramki strzelić- to jest dramat. Nie potrafię w to uwierzyć. Myśmy z kwarantanną przegrali tak szczerze, bo byli cztery tygodnie na kwarantannie i szacunek dla nich, że strzelili dwie bramki. Nie potrafię tego pojąć. Były sytuacje, nie wykorzystaliśmy ich i się zemściło to na nas w końcu. Straciliśmy dwie bramki i zremisowaliśmy. To stracone punkty są. Jak my takich meczów nie potrafimy wygrywać, to nie wiem, co to będzie dalej.

Nie możemy tracić punktów w takich meczach – dodaje trener ROW-u, Roland Buchała:

Na pewno jesteśmy zdenerwowani. Najgorsze jest to, że plan na mecz trafił idealnie, bo to, co mieliśmy w pierwszej połowie realizować, zrealizowaliśmy w 100%. Super zespół, super zachowanie zespołu- pierwsza połowa i strzelamy dwie bramki, pełna kontrola. Nic się nie działo do 85. minuty, potem robimy dwa proste błędy i dajemy sobie strzelić dwie bramki i wynik jest fatalny dla nas […] Wygrywając jeden czy dwa zero, nie mamy prawa tych spotkań przegrywać.

Po sobotnim remisie, rybniczanie z 6 punktami na koncie zajmują 8. miejsce w tabeli grupy trzeciej III ligi. Dodajmy, że przedostatni jest Pniówek Pawłowice, który zremisował ostatni mecz na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała.