Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ROW Rybnik pożegnał się z III ligą. Piłkarze podejmowali na własnym stadionie Lechię Zielona Góra

Facebook Twitter

Remis na pożegnanie z trzecią ligą piłkarzy ROW-u Rybnik. W ostatni meczu tego sezonu rybniczanie podejmowali na własnym stadionie Lechię Zielona Góra. Spotkanie zremisowali 2:2 choć przegrywali 0:2. W końcówce meczu gole na wagę jednego punktu strzelili Jan Janik i Marek Krotofil.

Zespół nie utrzymał się w trzeciej lidze ale już patrzymy w przyszłość

– mówił po meczu drugi trener ROW-u:

Paweł Kaszyca: Jest jakiś pozytyw, chłopcy pokazali że potrafią, do ostatniej minuty mogliśmy wygrać bądź przegrać ten mecz. Myślę, że pierwsza bramka nas trochę podłamała, ale jak trwał mecz to tych sytuacji trochę stwarzaliśmy. Myślę, że czasami trzeba zrobić krok w tył, żeby zrobić dwa kroki do przodu. To będzie nam przyświecało w budowaniu nowej drużyny w czwartej lidze.

Paweł Kaszyca

Wiadomo, że zespół w przyszłym sezonie nadal prowadził będzie duet trenerów Dariusz Widawski, Paweł Kaszyca.

Dziś zagraliśmy dla kibiców

– mówił po meczu kapitan ROW-u:

Jan Janik: Dzisiaj nie graliśmy o punkty w tabeli, bo tam już wszystko było rozdane wcześniej, zależało nam na tym żeby po tych wielu porażkach które miały miejsce, na koniec tym kibicom dać troszeczkę radości. Przegrywaliśmy ten mecz 2:0, cieszę się że drużyna do końca pokazała charakter, udało nam się doprowadzić do remisu. Szkoda, że nie wygraliśmy na koniec, ale fajnie że kolejny raz nie przegraliśmy, dla tych kibiców którzy tutaj dziś przyszli, bo oni wierzą i są z nami do samego końca, za to wypada im naprawdę podziękować w imieniu całej drużyny, bo jest jak jest i musimy trzymać się razem, pozostaje mieć nadzieję, że będzie lepiej.

Jan Janik

Niestety spadamy z trzeciej ligi, naszej drużynie zabrakło doświadczenia

– dodaje obrońca ROW-u:

Marek Krotofil: W wielu meczach byliśmy co najmniej równorzędnym rywalem, a tylko błędy które się czasami przydarzały powodowały, że przegrywaliśmy mecze. Wiele razy czuliśmy, że mogło być tych punktów więcej, reasumując niestety tych punktów nam na koniec zabrakło. Smutne jest to co się tutaj wydarzyło, ta sytuacja nie powinna mieć miejsca, wiele osób widząc co się tutaj działo było na to przygotowanych. Na pewno bardzo trudny sezon za nami, cała druga runda wyglądała w ten sposób, że graliśmy tylko młodzieżom, stało 3 doświadczonych zawodników, jak widać jest to zdecydowanie za mało.

Marek Krotofil

ROW zakończył sezon z dorobkiem 30,punktów na 17, trzecim od końca miejscu w tabeli. Rybniczanie wygrali w sezonie 6 spotkań, 12 zremisowali i 18 przegrali. Zespół spadł do IV ligi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj