Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruszył drugi etap przebudowy Machnikowca w Rydułtowach. Co jeszcze powstanie przy tężni?

Facebook Twitter

To miejsce rekreacji i wypoczynku tuż obok Rydułtowskiego Centrum Kultury. Działa od września i w pogodne dni przyciąga mieszkańców, lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu. Teraz będzie tam jeszcze więcej atrakcji. Teren budowy został już przekazany wykonawcy.

A przy tężni solankowej i zbiorniku wodnym „Machnikowiec” powstaną: punkt widokowy, widownia w dolnej części starej widowni amfiteatru, ścieżka zdrowia, ścieżki pieszych, tor dla rolkarzy, ścieżka rowerowa. W planach są prace związane z przygotowaniem instalacji elektrycznej i oświetlenia terenu oraz z montażem monitoringu. Wytyczone i oznakowane zostaną ścieżki biegowe i rowerowe, crossowe.

Teren budowy jest wygrodzony i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks”, w miejscu starej muszli koncertowej. Urzędnicy przypominają, że wstęp tam jest wzbroniony, nie mogą tam chodzić osoby postronne bez wiedzy kierownika budowy. Należy być ostrożnym wybierając się na spacer na Machnikowiec, omijając teren budowy.

Przypomnijmy, że oprócz tężni, teraz jest tam stały pomost i dwa pływające. Są ławki i leżaki parkowe. Zobaczcie to na filmie, jaki Janek Bacza przygotował we wrześniu zeszłego roku:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023