Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Scena jak z „Misia” – wyrwane kartki w paszporcie

Facebook Twitter

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odmówili wjazdu cudzoziemcowi, który posłużył się zniszczonym paszportem. Wyrwane kartki w paszporcie -ta sytuacja bardzo przypominała scenę z kultowego filmu "Miś".

Wyrwane kartki w paszporcie
fot. pixabay.com

Wyrwane kartki w paszporcie zablokowały wpuszczenie do kraju

Wszystko działo się na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej nie zezwolili na wjazd na terytorium Polski obywatelowi Czarnogóry. Cudzoziemiec stawił się do kontroli granicznej po przylocie samolotu rejsowego z Podgoricy (Czarnogóra). Jako cel podróży deklarował, że turystycznie jedzie na 10 dni do Niemiec. Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności ujawnili, że jego paszport był uszkodzony – brakowało 7 kartek, które zostały wyrwane. 27-latek nie potrafił wyjaśnić zaistniałej sytuacji z paszportem, nie uważał tego za istotne.

Z uwagi na to, że jego paszport był zniszczony i nie posiadał on innego ważnego dokumentu, który uprawniałby go do przekroczenia granicy, Komendant Placówki SG w Katowicach-Pyrzowicach odmówił podróżnemu wjazdu na terytorium RP. Mężczyzna jutro wyleci do Czarnogóry, do tego czasu będzie przebywał w pomieszczeniu dla osób niezaakceptowanych na wjazd do Polski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023