Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skąd decyzja o dwuzmianowości w części szkół powiatu wodzisławskiego?

Facebook Twitter

Wiemy już jak będzie wyglądało nauczanie w nowym roku szkolnym w powiecie wodzisławskim. Chodzi o szkoły ponadpodstawowe, które są w pieczy tamtejszego starostwa. Zdecydowano, że w części będzie to nauka dwuzmianowa,a w części jednozmianowa.

Wprowadzenie dwuzmianowości dotyczy pięciu szkół w Wodzisławiu Śląskim:

  • I Liceum im. Powstańców Śląskich
  • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, to popularny Tischner
  • Zespołu Szkół Technicznych
  • Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
  • popularnego „ekonomika”

Skąd taka decyzja? Mówi Wojciech Raczkowski z wodzisławskiego starostwa:

Dwuzmianowość została wprowadzona ze względu na liczbę uczniów i zatrudnianych w szkołach nauczycieli. Są to szkoły duże, do których uczęszcza kilkuset uczniów, a pracuje kilkudziesięciu nauczycieli. W związku z tym zaistniała taka konieczność, aby ze względu na warunki sanitarne objąć je dwuzmianowością. Innym aspektem jest kwestia dowozu do szkół. Tych pięć największych szkół generuje największy ruch w komunikacji.

Na czym będzie polegała dwuzmianowość w wyznaczonych szkołach?

Oznacza to, że lekcje w tych szkołach będą się rozpoczynać około godz. 7:10, a kończyć około godz. 19:45 z drobnymi wyjątkami. Pośrodku tego interwału czasowego, między 13.00 a 13.55 w szkołach objętych dwuzmianowością będą prowadzone dezynfekcje pracowni, korytarzy, sal. Tak, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo epidemiologiczne.

W czterech pozostałych szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu, w Rydułtowach, Pszowie i Radlinie (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie, Branżowa Szkoła I Stopnia w Radlinie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach i Liceum Ogólnokształcące w Rydułtowach) nie będzie dwuzmianowości. Dlaczego?

Dlatego, że warunki lokalowe w odniesieniu do liczby uczniów i nauczycieli oraz kwestie komunikacyjne związane z dowozem uczniów pozwalały na to, aby w tych szkołach był wprowadzony system jednozmianowy.

We wtorek (1.09.) rozpoczęcie nowego roku szkolnego w ściśle określonym reżimie sanitarnym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj