Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skok na sklep RTV i AGD w Rybniku. Straty mogą sięgać nawet miliona złotych [WIDEO]

Facebook Twitter

Skok na sklep RTV i AGD w Rybniku przy ulicy Żorskiej. Straty mogą sięgać nawet miliona złotych. Do włamania doszło w nocy z niedzieli (09.05.) na poniedziałek i była to jedna z największych kradzieży w ostatnich latach w regionie.

Według nieoficjalnych informacji łupem złodziei padł sprzęt wart blisko milion złotych. Sprawcy dostali się do środka wycinając otwór w tylnej ścianie sklepu. W poniedziałek rano powiadomiona została policja. Oficer prasowa rybnickiej komendy nie udziela wielu informacji, ale potwierdza, że doszło do skoku na market przy ulicy Żorskiej:

Bogusława Kobeszko: Doszło do kradzieży z włamaniem, w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zgłoszenie otrzymaliśmy w poniedziałek rano o godz. 8:28. Trwają czynności procesowe. Materiały zostały przekazane do prokuratury celem wszczęcia śledztwa. Dla dobra postępowania nie mogę udzielić więcej informacji w tej sprawie. Na miejscu przez wiele godzin pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, skierowano także psa tropiącego. Trwają czynności.

Jak długo złodzieje byli w sklepie? Czym i dokąd odjechali? Tego policja nie zdradza. Wiadomo, że kluczowy w tej sprawie będzie monitoring.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj