TS ROW Rybnik wygrał kolejny mecz

Kolejne zwycięstwo na koncie piłkarek nożnych TS ROW Rybnik. Występujący w futsalowej ekstralidze rybniczanki pokonały w hali "ekonomika" AZS AWF Warszawa 6:2.

TS ROW Rybnik

Mecz toczył się pod ich dyktando, już do przerwy prowadziły 4:1. W drugiej odsłonie spotkania strzeliły jeszcze dwa gole, na co rywalki odpowiedziały tylko jednym trafieniem. Trzy bramki dla TS ROW-u zdobyła w meczu Agata Sobkowicz, dwie Marlena Jaszyk, a jedną Wiktoria Aumiiller. Z wygranej cieszył się trener, Krzysztof Nos, który od dwóch tygodni prowadzi drużynę.

Krzysztof Nos: Drugą połowę taktycznie zagraliśmy pozytywnie. W pierwszej połowie było sporo szarpaniny, ale z kolei przekuło się to na więcej bramek niż w drugiej odsłonie. Dużo, dużo nieskuteczności takiej jeszcze pracy mamy nad tym wykorzystywaniem sytuacji. 2 na 1, 3 na 2. No i pracy nad obroną w strefie. Ale ogólnie występ bardzo pozytywny. Dobre zakończenie roku i myślę, że teraz potrzeba dziewczyną te dwa tygodnie odpoczynku, resetu.

Stać nas na wiele w tym sezonie, wierzę w moją drużynę – dodaje trener Nos.

Krzysztof Nos: Celem tej drużyny może być tylko walka o medale. Z takim potencjałem może być tylko walka o medale i myślę, że pozycja poniżej podium będzie poniżej możliwości tego zespołu. Ale też troszeczkę już straciliśmy tych punktów. Myślę, że ta liga jest na tyle wyrównana, że spokojnie w zasięgu naszym są te zespoły, które obecnie są wyżej. Myślę, że dużo przed nami. Myślę, że jeszcze wiele razy ucieszymy kibiców w Rybniku.

Po wczorajszej (17.12) wygranej TS ROW awansował na 5. miejsce w tabeli ekstraligi. Kolejne spotkania o ligowe punkty popularne „frelki” rozegrają już w nowym 2024 roku.

TS ROW Rybnik – AZS AWF Warszawa 6:2 (4:1)
Bramki: Agata Sobkowicz (2., 20., 34.), Marlena Jaszyk (11., 17.), Wiktoria Aumiiller (30.) – Zuzanna Trojanowska (5.), Izabela Konobrodzka (32.)

TS ROW: Karolina Sok, Martyna Bulavova, Magdalena Łuczak, Marlena Jaszyk, Agata Sobkowicz, Katarzyna Jasińska, Maja Stopka, Wiktoria Aumiiller, Katarzyna Rozmus, Emila Bryłka, Oliwia Żółtańska, Anita Pustelnik.