Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tydzień Bibliotek w Rybniku. W tym roku podróże małe i duże

Facebook Twitter

Półka bookcrossingowa na dworcu PKP, amnestia dla zapominalskich czytelników i kody dostępu do platformy z audiobookami. To miedzy innymi przygotowano w ramach Tygodnia Bibliotek w Rybniku. Ten właśnie się rozpoczął (9.05.) pod hasłem "Świat w jednym miejscu".

Placówka z Rybnika zaprasza w związku z tym na ciekawe spotkania

– zapowiada Stanisława Adamek, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Rybniku.

Stanisława Adamek: Nasz temat, to „Podróże bliskie i dalekie”, we wtorek 10 maja zapraszamy na spotkanie z  Michałem Szulimem, który jest podróżnikiem, dziennikarzem, redaktorem książki „Miejsce za miejscem czyli podróże małe i duże”.  W czwartek natomiast spotkamy się z rybniczanką autorką książki „Rowerowe Śląskie czyli poznajmy atrakcje okolicy z perspektywy dwóch kółek”, z Barbarą Salamon- Szympruch. To nam pokazuje, ze można jeździć i daleko i blisko, marzyć o podróżach, przywozić pamiątki, stąd też nasze wystawy, poradniki jak zdobywać wiedzę o ciekawych miejscach.

W środę (11.05.) spotka się Dyskusyjny Klub Książki, by porozmawiać o tytule „Tu byłem. Tony Halik” Mirosława Wlekłego. Ale w Tygodniu Bibliotek polecają się też wystawy, posłuchaj:

Stanisława Adamek przypomina o trwającej amnestii dla przetrzymujących wypożyczone książki zbyt długo, ale równocześnie stawia warunek…

Stanisława Adamek: Czyli amnestia, a przynajmniej szansa na amnestię dla zapominających się czytelników, albo tych, którym umknęło, że ten termin minął, proszę spojrzeć na naszą stronę, tam zasady tej amnestii są opisane. Szansę na amnestię mają uczestnicy spotkań w Tygodniu Bibliotek.

Sprawdź plakat z dokładnym programem tego, co zaplanowano w najbliższych dniach :

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022