Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„W rolach głównych: Leopold Tyrmand” w żorskiej bibliotece

Facebook Twitter

Projekt żorskiej biblioteki jest inicjatywą upamiętniającą kultową postać polskiej kultury, w przypadającą na 2020 rok, setną rocznicę urodzin artysty. Placówka przygotowała wydarzenia literacko-artystycznych mających na celu przybliżenie sylwetki Leopolda Tyrmanda.

Zaplanowano panel dyskusyjny, koncert jazzowy, lekcje literatury dla młodzieży i warsztaty kreatywnego pisania. Odbędzie się też maraton literacki, w którym fragmenty książki „Zły” L. Tyrmanda czytać będzie aktorka Nicoletta Dragon oraz multimedialna wystawa fotografii przenoszącą widzów w kultowe lata życia pisarza. Na wydarzenia obowiązują zapisy!

W Bibliotece odbędzie się ciąg wydarzeń literacko-artystycznych mających na celu przybliżenie sylwetki Leopolda Tyrmanda – pisarza, publicysty, prekursora i propagatora jazzu w Polsce, a także trendsettera i człowieka-legendy. Zaplanowano panel dyskusyjny z udziałem Magdaleny Grzebałkowskiej i Marcela Woźniaka, który poprowadzi Adam Szaja, a także koncert jazzowy Michała Karbowskiego TRIO z gościnnym udziałem Iwony Karbowskiej, lekcje literatury dla młodzieży z Marcelem Woźniakiem i warsztaty kreatywnego pisania z dr Arturem Madalińskim.

Odbędzie się też maraton literacki, w którym fragmenty książki „Zły” L. Tyrmanda czytać będzie aktorka Nicoletta Dragon oraz multimedialna wystawa fotografii przenoszącą widzów w kultowe lata życia pisarza.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj