Wielkie piłkarskie derby naszego regionu dla GKS-u Jastrzębie [WIDEO]

W sobotę (04.11.) lider II ligi podejmował ROW Rybnik i wygrał mecz 2:1. Już w 4. minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Gola zdobył strzałem głową Daniel Szczepan. Piłkarze ROW-u wyrównali jeszcze w tej samej części spotkania, do bramki GKS-u trafił Marek Krotofil.

W drugiej części meczu rybniczanie przeważali, ale to gospodarze zdobyli gola. Kontrę jastrzębian zakończył strzałem do bramki Kamil Adamek. ROW atakował, ale nie był już w stanie zmienić losów spotkania. „Ważne, że zdobyliśmy zwycięską bramkę” – mówił po meczu kapitan GKS-u, Kamil Jadach:

Straconych punktów żałował kapitan ROW-u, Mariusz Muszalik:

„To nie był idealny mecz w naszym wykonaniu, ale liczy się zwycięstwo” – mówił na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Jarosław Skrobacz:

„Trudno przegrywać takie mecze, gdy zwłaszcza w drugiej połowie dyktuje się warunki na boisku” – dodaje szkoleniowiec ROW-u, Roland Buchała:

Dzięki sobotniej wygranej GKS Jastrzębie utrzymał pozycję lidera, ROW jest na 10. miejscu w tabeli. Dodajmy, że na stadionie w Jastrzębiu panowała wyjątkowa atmosfera, mecz obejrzało 3 tysiące kibiców. Nie dostosowali się do niej kibice ROW-u, którzy zdemolowali zajmowany przez siebie sektor, wyrywając kilka krzesełek. W najbliższą sobotę (11.11.) ROW zagra u siebie ze Zniczem Pruszków, GKS na wyjeździe z Gwardią Koszalin.