Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Do piątku w magistracie zbierają opinie na temat parkingów. Jest już ponad 250 ankiet

Facebook Twitter

Już ponad 250 wypełnionych ankiet wpłynęło do wodzisławskiego magistratu w sprawie miejsc parkingowych. Urzędnicy prowadzą analizę tego, czy jest ich wystarczająca ilość i to zarówno z perspektywy mieszkańca, jak i osób przyjeżdżających do Wodzisławia Śląskiego np. na zakupy.

Wyjaśnia Wojciech Krzyżek, zastępca prezydenta Wodzisławia:

Wojciech Krzyżek: Ona polega przede wszystkim na inwentaryzacji w określonym obszarze, tam gdzie deficyt miejsc parkingowych jest największy. Inwentaryzacja tych miejsc parkingowych, łącznie z miejscami garażowymi, żeby było wiadomo, ile tego brakuje. Inwentaryzację pod kontem śledzenia samochodów parkujących czasowo, stale w porze nocnej, w różnych porach dnia. Też przede wszystkim opinie mieszkańców i przyjezdnych o tym jak im się parkuje.

Analizę prowadzi firma z Poznania. I już wyciąga pierwsze wnioski:

Wojciech Krzyżek: Zdradzę tylko jedną tajemnicę, bo to jest dosyć ciekawe. Panowie z Poznania powiedzieli, że nasi mieszkańcy są mistrzami parkowania w miejscu zamieszkania. Powiedzieli, że dawno nie widzieli takiej organizacji. (…) Natomiast to też pokazuje, że tego miejsca jest za mało. Ta ankieta ma też nam odpowiedzieć jak mieszkańcy reagują na płatne miejsca parkingowe. Myślimy o wielopoziomowym parkingu. (…)

Pod lupę brane są trzy dzielnice: Stare Miasto, Nowe Miasto i Trzy Wzgórza

Wypełnienie ankiety zajmuje maksymalnie kilkanaście minut:

Wojciech Krzyżek: Dla nas również jest istotne czy mieszkańcy są skłonni dochodzić do parkingów. (…) Są mieszkańcy, że może byliby skłonni, żeby dochodzić do parkingów, chcemy wiedzieć w jakiej odległości i ile są w stanie płacić za komfort bezpiecznego parkowania.

Opinie mieszkańców i osób odwiedzających Wodzisław Śląski na temat parkingów w mieście są zbierane do piątku (17.09.).

Ankieta dostępna jest TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj