Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Nowy szef PCPR. Irena Obiegły przechodzi na emeryturę

Facebook Twitter

Grzegorz Strzebińczyk pokieruje Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. Dotychczasowa szefowa, Irena Obiegły po 24 latach przeszła na emeryturę.

Fot. powiatwodzislawski.pl

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zdecydował o powierzeniu stanowiska dyrektora PCPR Grzegorzowi Strzebińczykowi, dotychczasowemu dyrektorowi Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorzyczkach.

Grzegorz Strzebińczyk ma 40 lat. Jest absolwentem pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania i organizacji pomocy społecznej.

Nowy dyrektor ma spore doświadczenie w sprawach związanych z systemem opieki nad dzieckiem i rodziną. Od kilkunastu lat jest zawodowo związany z pomocą społeczną. Od 2006 r. pracował w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej-Mieszkanie nr 2 w Rybniku, gdzie był starszym wychowawcą, pedagogiem, a w końcu kierownikiem placówki.

Od lutego 2017 r. pracował w Powiatowym Domu Dziecka w Gorzyczkach, gdzie pełnił obowiązki starszego wychowawcy-koordynatora. Jako społeczny kurator sądowy ds. karnych współpracował też z Sądem Rejonowym w Rybniku.

Od czerwca 2020 r. był dyrektorem Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorzyczkach, które zapewnia wspólną obsługę ekonomiczno-administracyjną i organizacyjną Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach, Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wodzisławiu Śląskim oraz Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Gorzyczkach.

Z uwagi na zmiany, w najbliższym czasie zostaną podjęte decyzje personalne dotyczące stanowiska dyrektora Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorzyczkach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj