Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski wprowadza w życie nowe wytyczne. Dyrektorzy szkół już po odprawie

Facebook Twitter

"Pierwsze decyzje już zostały wydane. Jesteśmy nie tylko po wysłuchaniu konferencji premiera i ministrów, ale również po sztabie kryzysowym zwołanym przez wojewodę, jak i po sztabie miejskich służb kryzysowych" - mówi prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca.

Dyrektorzy szkół już są po odprawie, przygotowują się do pracy zdalnej. Takie zalecenie zostało od razu wdrożone, nauczyciele pracę zdalną będą wykonywać z domu lub z placówek oświatowych, gdzie mają dostęp do lepszego sprzętu komputerowego, żeby zapewnić też bezpieczeństwo kadrze nauczycielskiej. Ważne, żeby zajęcia były cały czas prowadzone. Dodatkowo będą prowadzone zajęcia świetlicowe, gdzie jest to wymagane. Na pewno do godz. 16.00 we wszystkich placówkach takie polecenie zostało wydane. Też mamy te godziny, w których jest ograniczone przemieszczanie się młodzieży. Jeżeli chodzi o komunikację publiczną to polecenia zostały wydane, tak samo jeżeli chodzi o MOSiR, WCK i zastosowanie natychmiast wszystkich ograniczeń, które są po naszej stronie.

Czy decyzja o zdalnym nauczaniu w klasach IV-VIII została podjęta we właściwym czasie?

W moim przekonaniu trudno będzie wdrożyć te wszystkie zalecenia, w tym zakresie, że mamy taką sytuację, że te najmłodsze dzieci nadal będą funkcjonować w normalnym trybie. Mamy też rodziny wielodzietne, to dzieciaki, które będą pracować w trybie zdalnym, są dzieciaki, które będą pracować w trybie normalnym. Te dzieci i tak będą się między sobą spotykać, ta transmisja może być, ale nie mnie to oceniać, od tego są epidemiolodzy, którzy proponują rozwiązania. Ja akurat byłem zdania, żeby nauczanie zdalne było wprowadzone w szerszym zakresie już wcześniej.

Co z branżą gastronomiczną, która od jutra (24.10.) musi zamknąć drzwi dla swoich klientów? W Wodzisławiu to spora grupa przedsiębiorców:

Myśmy im już wiosną udzielili pełnego wsparcia i ta branża z tego skorzystała. Zaproponowaliśmy też dodatkowe rozwiązanie związane wtedy z ogródkami gastronomicznymi za złotówkę od metra kwadratowego. Prawie nikt nie skorzystał z tej oferty, mimo, że była ona bardzo wychodząca naprzeciw branży. Na konferencji znalazł się zapis, że będzie udzielony fundusz wsparcia dla branż, które będą podlegać lockdownowi. Mam nadzieję, że firmy będą mogły zrekompensować sobie straty.

Od jutra (24.10.) ograniczenia czerwonej strefy zaczną obowiązywać w całej Polsce.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj