Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyprawka szkolna dla ukraińskich dzieci w Rybniku. Otrzyma ją około 50 dzieciaków [FOTO]

Facebook Twitter

Co najmniej 50 ukraińskich dzieci mieszkających w Rybniku otrzyma wyprawki szkolne. Rybnicka Fundacja "Dobry Start dla Wszystkich" otrzymała grant na zakup przyborów szkolnych, zeszytów czy plecaków.

Pierwszą partię rozdano już wczoraj (11.08.) w rybnickim Przedszkolu nr 1. Mówi Prezes Fundacji „Dobry Start dla Wszystkich”:

Kornelia Gabriel: Nawet nie było namysłu, jest możliwość udzielenia wsparcia, piszemy, udało się i mamy. (…) Pozyskaliśmy w ramach grantu 15 tysięcy złotych, kupiliśmy 30 wyprawek szkolno-przedszkolnych, to jest od zerówki do trzeciej klasy. Zakupiliśmy plecaki, piórniki, woreczki, nożyczki, ekierki, flamastry, długopisy, farbki, zeszyty. Tak naprawdę cała wyprawka, która jest obecnie bardzo kosztowna, żeby dzieci, które przebywają u nas, mogły otrzymać wyprawkę.

Kornelia Gabriel

Pierwsze wyprawki trafiły do podopiecznych „Sadoczka”, czyli punktu opieki dziennej nad dziećmi z Ukrainy, których mamy pracują a który założony został przez Stowarzyszenie „17-tka”.

Wyprawki otrzymają też ukraińskie dzieci umieszczone w rybnickich placówkach opiekuńczo-wychowawczych

– dodaje:

Kornelia Gabriel: Mamy środków finansowych przewidziane na 50 wyprawek, mam nadzieję, że uda nam się trochę więcej. Ogólnie mamy okres wyprzedażowy, liczymy, że będziemy mogli więcej dzieci wyposażyć niż tylko 50.

Radio 90: Do jakich dzieci trafią te wyprawki?

Kornelia Gabriel: To są dzieci, które trafią do naszych przedszkoli i naszych szkół. Chcieliśmy im umilić to wejście, to pozwoli im na chwileczkę zapomnieć o tym co dzieje się u nich.

9-letni Oleksiy i 6-letnia Monika

Z wyprawki cieszyli się wczoraj między innymi 9-letni Oleksiy i 6-letnia Monika:

Fundacja „Dobry Start dla Wszystkich” działa na trenie Rybnika od 2019 roku. Wyprawki szkolne dla dzieci z Ukrainy to kolejna akcja, którą udało się zorganizować jej członkom.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj