Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zabójca policjanta aresztowany na trzy miesiące

Facebook Twitter

Jest decyzja w sprawie aresztu dla zabójcy policjanta. Radosław Ś. spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami. Grozi mu dożywocie. 40-letni mężczyzna wczoraj (5.05.) usłyszał zarzuty od raciborskiego prokuratora, dziś (6.05.) w rybnickim szpitalu, gdzie przeszedł operację, odbyło się wyjazdowe posiedzenie Sądu Rejonowego z Raciborza.

Fot. raciborz.policja.gov.pl

Przypomnijmy, mężczyźnie zarzuca się:

  • zabójstwo policjanta,
  • usiłowanie zabójstwa drugiego funkcjonariusza,
  • nielegalne posiadanie znacznej ilości broni oraz amunicji, jaką znaleziono w jego domu.

Jutro (6.05.) w samo południe w Raciborzu pogrzeb zastrzelonego policjanta aspiranta Michałaa Kędzierskiego.

We wtorek 4 maja br. w Raciborzu na ulicy Chełmońskiego około godziny 8.00 mundurowi z prewencji interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety mimo reanimacji 43-letniego funkcjonariusza nie udało się uratować. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala.

Dziś (6.05.) na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 40-letniego zabójcy Policjanta na okres trzech miesięcy. Za popełnioną zbrodnię grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj