Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany w cieszyńskiej drogówce

Facebook Twitter

Zmiany w cieszyńskiej drogówce. Po ponad 30 latach służby w drogówce na emeryturę przeszedł dotychczasowy naczelnik tego wydziału kom. Robert Wajda. Zastąpił go kom. Krzysztof Bortel , który będzie pełnił obowiązki naczelnika cieszyńskiej drogówki.

Fot. cieszyn.policja.gov.pl

Rozkazy i podziękowania policjantom wręczył osobiście Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach oraz jego zastępca mł. insp. Arkadiusz Bloch.

Wczoraj (3.01.) w budynku Wydziału Ruchu Drogowego KPP Cieszyn odbyła się uroczystość, związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w garnizonie cieszyńskim. Rozkazem personalnym Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mianował na stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego kom. Krzysztofa Bortla, dotychczasowego Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Kom. Krzysztof Bortel przed objęciem stanowiska w cieszyńskiej prewencji był Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach. Do służby wstąpił w 1993 roku, pełniąc służbę jako policjant prewencji. Od 1994 roku służył jako policjant Wydziału Ruchu Drogowego skąd w 2013 roku. Awansował na stanowisko specjalisty Wydziału Prewencji KPP Cieszyn. Pięć lat później został awansowany na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach.

Fot. cieszyn.policja.gov.pl

W trakcie spotkania Komendant podziękował za wiele lat współpracy i wzorowej służby Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego kom. Robertowi Wajdzie. Komendant wręczył mu pamiątkową tablicę, życząc, aby nowy etap swojego życia, wolny od służby i obowiązków, wykorzystał najlepiej, jak tylko potrafi. Kom. Robert Wajda służył w Policji od 1991 roku. Służbę zaczynał od najniższego szczebla w policyjnej hierarchii. Od samego początku swojej kariery związany był z Wydziałem Ruchu Drogowego. Wart podkreślenia jest fakt, żer dwukrotnie był zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju „Policjant Ruchu Drogowego”. W 2019 roku został zastępcą naczelnika cieszyńskiej drogówki, a następnie Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego. Jest specjalistą w zakresie związanym z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023